MENU
Poradňa zdravia

Môžu mi partnerove spermie spôsobovať podráždenie pošvy?

Často ma trápi svrbenie pošvy, občas z vonkajšej a inokedy z vnútornej strany. Z výterov u gynekológa neboli zistené žiadne infekcie. U partnera, ktorý bol na spermiogram, tiež nebolo zistené nič, okrem HPV vírusu. Môže mi jeho ejakulát spôsobovať podráždenie pošvy? Snažíme sa o bábätko a ani to sa nám nedarí.

Ak boli vylúčené všetky možné príčiny chronického zápalu, vrátane odberu na chlamýdie, ureaplazmy a mykoplazmy, je potrebné zamyslieť sa nad inou možnou príčinou svrbenia. Napríklad alergiou na spodné prádlo, prací prášok, aviváž, mydlá, vložky a podobne. Ak je v čase svrbenia na vonkajších rodidlách nejaká viditeľná zmena, je na zváženie konzultovať stav s dermatovenerológom. U partner by bolo vhodné vykonať urologické vyšetrenie, vrátane kultivačného vyšetrenia ejakulátu. Či má na vznik ťažkostí vplyv ejakulát, by sa dalo odsledovať používaním prezervatívu.

Pri riešení problému s otehotnením sa vždy postupuje vyšetrením príčin a liečbou neplodnosti. Ako z otázky vyplýva, niektoré vyšetrenie už realizované boli. Ak je stav riešený v centre pre liečbu neplodnosti, pravdepodobne budú vyšetrené aj antispermatozoidné protilátky. Ak zatiaľ nie je zistená príčina neplodnosti, na zvýšenie pravdepodobnosti oplodnenia je možné v čase ovulácie aplikovať do pošvy zdravotnú pomôcku vo forme čapíku alebo gélu, ktorá vytvára priaznivé podmienky pre funkčnosť spermií a pomáha udržať zásaditú hodnotu pH vhodnú pre prirodzené počatie. Pomôcky nie sú viazané na lekársky predpis, aplikujú sa do pošvy pred pohlavným stykom.

doktor

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku

Video