MENU
zdravy-zivot

Zažeňte migrénu skôr ako sa rozbehne! 10 tipov na jej potlačenie v zárodku

Kto nezažil migrénu, nevie čo je bolesť hlavy.
Zdravý život

Zažeňte migrénu skôr ako sa rozbehne! 10 tipov na jej potlačenie v zárodku

Pri migréne je najlepšie zasiahnuť už vo chvíli, keď cítite, že sa blíži. Možno na ňu máte svoje lieky, no tu je 10 trikov, ktoré by tiež mali zabrať.

Migréna môže trvať aj niekoľko dní a dokáže spraviť zo života peklo. Ak na ňu nemáte tabletky od lekára alebo sa snažíte liekom vyhýbať, skúste niektorý zo zaručene prírodných a pre mnohých aj účinných receptov. Pri väčšine z nich nepotrebujete nič také, čo by ste doma nenašli. 

1. Po kvapkách

Mnohým migrénu uvoľní vôňa.Mnohým migrénu uvoľní vôňa.
Mnohým migrénu uvoľní vôňa.
Zdroj: Shutterstock.com

Mnohým migrénu vyprovokuje alebo zhorší vôňa. Poniektorým sa vďaka arómoterapii naopak rýchlejšie uľaví. Do lampy kvapnite olej s vôňou levandule, eukalyptu, medovky, rumančeka či citrusového ovocia.

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže striedavá starostivosť počas pandémie uškodiť?

Vláda obmedzila voľný pohyb osôb, aby predišla šíreniu koronavírusu a zároveň stanovila výnimky, aby ľudí neobmedzovala zbytočne. Cieľom nie je limitovať kontakt detí s rodičmi, ale  so starými rodičmi a členmi širšej rodiny.  Všetky právoplatné súdne rozhodnutia a rodičovské dohody zostávajú naďalej v platnosti a je potrebné ich dodržiavať. Výnimky môžu nastať dve: u rodiča alebo u dieťaťa bolo potvrdené ochorenie covid-19 alebo rodič či dieťa je v povinnej karanténe. Chorý rodič alebo s nariadenou karanténou si nesmie prísť pre dieťa, ani sa s ním osobne stretnúť. Ani návrat dieťaťa k takému rodičovi sa nesmie vykonať, pretože by prišlo k ohrozeniu zdravia dieťaťa. Najskôr treba otestovať rodiča v karanténe, následne dieťa a aj druhého rodiča, keďže prišli do kontaktu. Ak budú testy negatívne, naďalej sa bude vykonávať súdne rozhodnutie v plnom rozsahu, Ak bude test u niekoho pozitívny v obmedzenom rozsahu, aby neprišlo k osobnému styku medzi chorým a zdravým.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia