MENU
zdravy-zivot

VIDEO: Rakovina mu vzala manželku, no plnením jej poslednej prosby teší milióny

Medvedíky čistotné môžu byť veľmi kamarátske.
Zdravý život

VIDEO: Rakovina mu vzala manželku, no plnením jej poslednej prosby teší milióny

Posledné želanie manželky z neho spravilo hviezdu internetu. Stará sa o svojich lesných susedov a ľudia ho za to milujú.

Kanaďan James Blackwood, bývalý policajný dôstojník, sa už takmer 20 rokov stará o pôvodne osirelé medvedíky čistotné, ktoré žijú v lesoch okolo jeho domu v Novom Škótsku. Každý deň večer prichádzajú k nemu na terasu a on ich kŕmi rôznymi dobrotami.

Splnil manželkin odkaz

S kŕmením medvedíkov čistotných začala Jamesova manželka Jane ešte v 90-tych rokoch minulého storočia. V roku 2001 ale dostala rakovinu a v roku 2003 jej podľahla. "Na smrteľnej posteli ma prosila, aby som sa postaral o jej medvedíky, mačky a jej matku. Ctil som jej prianie a nasledujúcich desať rokov som sa staral o mačky aj jej matku. Teraz mám dve záchránené mačky, ktoré so mnou žijú, Connor a Charlotte," uvádza James. Okrem toho každý deň večer  vyjde na terasu, kde ho okamžite obkolesí množstvo mývalov. Na videu, ktoré nahral v novembri 2020 a už má 14 miliónov pozretí, môžete vidieť, akú dôveru k Jamesovi medvedíky majú, keď ich kŕmi párkami, sušienkami aj inými dobrotami. Na konci videa vidno aj jeho dve mačky.

Denne prináša radosť

James (67) na život nezatrpkol a v lete to bude 10 rokov, čo na internet nahral svoje prvé video z kŕmenia medvedíkov čistotných. Jeho kanál má vyše 400 tisíc odoberateľov a vďaka odkazu svojej zosnulej manželky ľudí takmer denne rozveseľuje a teší svojimi príjemnými a srdečnými videami.

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia