MENU
zdravy-zivot

Má skoro 50, schudla skoro 40 kíl: Toto v strave stačilo vynechať

Lucia schudla neskutočných 36 kíl! POZRITE, aká je z nej KOČKA...a zbavila sa aj TOHTO problému
Zdroj: archív Zuzany Černej

Súvisiace témy

Zdravý život

Má skoro 50, schudla skoro 40 kíl: Toto v strave stačilo vynechať

Najprv sa jej nedarilo, no potom prišla na to, ako vyjsť zo začarovaného kruhu. A môže to pokojne spraviť každý.

Na svojich 107 kilogramov 49-ročná Zuzka z Ivanky pri Dunaji spomína už s odstupom. Dnes sa pýši hmotnosťou 71 kíl a nový život si nevie vynachváliť, píše Nový čas pre ženy. S chudnutím pritom začínala ako každá z nás, s ťažkosťami, jojo-efektom a opakovanými deprimujúcimi neúspechmi. Ako sa jej nakoniec podarilo schudnúť takmer 40 kíl? Prekvapí vás, aké to môže byť jednoduché.

Lucia schudla neskutočných 36 kíl! POZRITE, aká je z nej KOČKA...a zbavila sa aj TOHTO problémuLucia schudla neskutočných 36 kíl! POZRITE, aká je z nej KOČKA...a zbavila sa aj TOHTO problému
Zdroj: archív Zuzany Černej

Ako sa vôbec jej boj s hmotnosťou začal? Ako vraví, ešte pred narodením prvej dcéry vážila 55 kíl. Po druhej dcére sa jej váha vyšplhala na viac ako 70 kíl. „Počas nočného sedenia pri práci za počítačom som vždy mala ,malé‘ občerstvenie. To spôsobilo, že som si za tie roky a popri neúspešných chudnutiach ,našetrila‘ úctyhodných 107 kíl,“ priznáva.

Na to, aby odcyklila neustále maškrtenie a priberanie, spravila jednu zmenu. Akú? Pokračovanie na ďalšej strane.

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor