MENU
zdravy-zivot

Čo do záchoda rozhodne nepatrí? TOTO tam neodhadzujte

Čo by ste do záchoda nikdy hádzať nemali?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Čo do záchoda rozhodne nepatrí? TOTO tam neodhadzujte

Niekedy je to najjednoduchšia možnosť, použiť toaletu ako odpadkový kôš. Veď ak tam môžeme likvidovať náš telesný odpad, tak prečo nie iný? Existujú však veci, ktoré by sme do záchoda rozhodne splachovať nemali.

Bielidlo

Tekuté bielidlo na bielizeň veľa ľudí používa aj na čistenie toaliet. Nerobte to, je rozhodne bezpečnejšie nahradiť bielidlo špecializovaným typom čistiaceho prostriedku na WC misy. Keď sa bielidlo zmieša s inými vecami, ktoré sa spláchnu do záchoda, môže dôjsť k chemickej reakcii v potrubí či v odtoku.

V najhoršom prípade, keď sa bielidlo dostane do kontaktu s nesprávnymi látkami, môžu sa začať uvoľňovať toxické plyny, ktorých nadýchanie sa môže byť nebezpečné.

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor