MENU
zdravy-zivot

Zadok, stehná i ruky dostanete do formy vďaka obyčajnej stoličke

Vymeňte domáce leňošenie za trochu pohybu.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace témy

Zdravý život

Zadok, stehná i ruky dostanete do formy vďaka obyčajnej stoličke

Nechce sa vám ísť do fitka? Posilňovať môžete aj v pohodlí svojej izby, a stačí si zobrať stoličku. A nezabudnite i na strečing.

Domáci tréning si vyžaduje disciplínu. Vytvorte si  v rámci bytu priestor, ktorý bude vyhradený na cvičenie. Dohodnite sa  s ostatnými členmi rodiny, že vás nebudú  v čase športovania vyrušovať. Pri posilňovaní  dbajte na techniku,  v izbe vás nebude strážiť odborné oko trénera. Počet opakovaní si pokojne prispôsobte momentálnej fyzickej kondícii. Nerobte ich však príliš  a snažte sa pomaly prekonávať svoje limity.

Posaďte sa na kraj stoličky, oprite sa o celé chodidlá pokrčených nôh. Medzi stehnami a predkolením držte pravý uhol. Potom predpažte, dlane držte v jednej rovine s plecami. Kmitajte pažami mierne nahor a nadol 20-krát. Presne na tento počet kmitaní potom ruky rozpažujte a opäť na 20 kmitaní vráťte do východiskovej polohy.

Cvičenie na stoličkeCvičenie na stoličke
Zdroj: Shutterstock
Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Mám vysoký tlak, neodnesiem nákup, srdce mi búši. Aké potrebujem vyšetrenia?

Vysoký tlak krvi je potrebné liečiť. To isté platí pri zvýšenej frekvencii srdca. Vaša všeobecná lekárka by vás mala dôkladne vyšetriť a poslať na ďalšie doplňujúce vyšetrenia, ako je ultrazvukové zobrazovacie vyšetrenie prípadne 24-hodinové monitorovanie EKG. Na tieto vyšetrenia vás môže poslať aj špecialista – internista alebo kardiológ. Z praktického hľadiska je však jednoduchšie, ak to urobí lekár prvého kontaktu.

Všeobecná lekárka vám na základe vyšetrení môže predpísať lieky, ktoré zároveň ovplyvňujú tlak aj pulz. Najčastejšie ide o dva, alebo viac kombinovaných liekov. Až na základe výsledkov týchto vyšetrení sa môže vylúčiť spojitosť ďalších zdravotných ťažkostí s poškodením srdca z vysokého tlaku krvi.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor