MENU
zdravy-zivot

Zlú náladu zdravo zajedzte. 9 jedál proti stresu a depresii

Pustite si obľúbenú hudbu, oblečte si pohodlné tričko a pripravte si niečo, čo vyčarí úsmev a pohladí chuťové poháriky.

Súvisiace témy

Zdravý život

Zlú náladu zdravo zajedzte. 9 jedál proti stresu a depresii

Ste bez nálady a nič vás nebaví? Možno len stačí siahnuť po niečom chutnom, zdravom a povzbudzujúcom zároveň.

To, či začneme deň s dobrou alebo zlou náladou závisí od mnohých príčin. Dobrú náladu nám takpovediac môže kedykoľvek „ukradnúť” nepríjemná situácia alebo zlyhanie. Dôvodov je samozrejme viac, no s nepríjemným pocitom úzkosti môžete zabojovať a náladu ovplyvniť aj zdravými potravinami, ktoré sú príjemné nielen na pohľad, ale najmä svojou chuťou.

Pozrite sa, ktoré pôsobia ako bomby hormónov šťastia ►►►

Pokračovať Ďalej (1/10)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mútny moč synčeka poškodil nočník. Je to okej?

V bežnom stave je moč číry a má zlatožltú farbu. A to aj vďaka farbivu zvanému urochróm. Môže sa zakaliť po určitých jedlách, zelenine, nápojoch, alebo účinkom niektorých špecifických liekov. Tmavšia farba avizuje potrebu pridať tekutiny. Moč zafarbia aj bielkoviny, hnis, krv alebo dokonca výkaly. Niekedy aj bez toho, aby išlo o príznak vážneho ochorenia - napríklad pri horúčke, prehriatí alebo podchladení organizmu, pri nadmernej fyzickej námahe. Farba moču býva ráno tmavšia, lebo sa v močovom mechúre koncentruje z celej noci. Biele sfarbenie či  „ako mlieko“ niekedy spôsobí prítomnosť veľkého množstva istých minerálov, ako vápnika či fosforu alebo bielkovín. Odporúčam navštíviť obvodného pediatra, ktorý moč vyšetrí.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia