MENU
zdravy-zivot

O živote Britney Spearsovej už roky rozhoduje otec. Bojuje o nezávislosť

Britney Spears
Zdravý život

O živote Britney Spearsovej už roky rozhoduje otec. Bojuje o nezávislosť

O chvíľu oslávi štyridsiatku, má dve deti, ale stále hľadá duševnú pohodu. Bola na vrchole slávy, ale v osobnom živote sa je príliš nedarí.

Zlomovým rokom v živote speváčky Britney Spearsovej bol rok 2008, kedy sa potom ako sa psychicky zrútila kvôli osobným a profesionálnym problémom, stal jej opatrovníkom otec. Získal plnú kontrolu nielen nad jej financiami, ale i ďalšími súkromnými záležitosťami. Od roku 2014 sa snaží speváčka poručníctva zbaviť, posledný pokus urobila len pred pár dňami. Celá záležitosť bola pre ňu náročná. „Som traumatizovaná, nie som šťastná a nemôžem spať. Je to šialené, plačem každý deň,“ takto sa podľa amerických médií posťažovala v osobnom telefonickom rozhovore.

Britney chcela byť mladou mamou, prvé dieťa mala v dvadsiatich štyroch rokoch.Britney chcela byť mladou mamou, prvé dieťa mala v dvadsiatich štyroch rokoch.
Britney chcela byť mladou mamou, prvé dieťa mala v dvadsiatich štyroch rokoch.

Využili ju?

Speváčka má v poslednom období stále nástojčivejší pocit, že ju rodina a manažéri len využili. Život nemá vo svojich rukách. Na mimoriadne emotívnom súdnom pojednávaní Britney tvrdila, že otec ju vykorisťoval, šikanoval a ovládal každý detail jej života. Je presvedčená, že celých 13 rokov všetci profitovali z jej peňazí. Speváčkin majetok sa v súčasnosti odhaduje na 60 miliónov dolárov. Nový život chcela odštartovať s tanečníkom a fitness trénerom Samom Asgharim, ktorý je jej partner posledných päť rokov.

Chce opäť žiť slobodne

Britney tvrdí, že by sa chcela opäť vydať a mať ešte jedno dieťa, ale vraj nesmela navštíviť lekára, aby jej odstránil vnútromaternicové teliesko, nemôže robiť slobodné rozhodnutia, udáva portál kurier.at. Dvaja jej starší synovia, ktorí majú štrnásť a pätnásť rokov, sú síce v plnej starostlivosti jej bývalého manžela Kevina Federlina, ale ich mama je s nim v pravidelnom kontakte.

So svojimi synmi Seanom a Jaydenom je v pravidelnom kontakte a nešetrí na ich adresu slovami chvály.So svojimi synmi Seanom a Jaydenom je v pravidelnom kontakte a nešetrí na ich adresu slovami chvály.
So svojimi synmi Seanom a Jaydenom je v pravidelnom kontakte a nešetrí na ich adresu slovami chvály.

Podporu jej pred a počas súdneho procesu prejavili nielen fanúšikovia, ale i celebrity. Jednými z nich boli i Justin Timberlake s manželkou Jessicou Biel. Britney mala ich plnú podporu a verili, že súd i rodina napravia všetko tak, aby mohla speváčka opäť žiť, tak ako si praje.

Už päť rokov je jej priateľom Sam Asghari.Už päť rokov je jej priateľom Sam Asghari.
Už päť rokov je jej priateľom Sam Asghari.

Ďalší úder

Celý proces však nedopadol tak, ako si Britney Spearsová predstavovala. Utrpela porážku, oslobodenie od poručníctva súd zamietol. Jej otec navyše požiadal o to, aby boli všetky obvinenia jeho dcéry o zlom zaobchádzaní v rámci zákonného opatrovníctva prešetrené. Nakoľko sa posledné rozhodnutie súdu podpíše pod psychiku populárnej speváčky, ukáže až čas.

Britney získala po celom svete podporu nielen svojich fanúšikov.Britney získala po celom svete podporu nielen svojich fanúšikov.
Britney získala po celom svete podporu nielen svojich fanúšikov.
Zdroj: Shutterstock

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na stabilizáciu skoliózy mi do chrbtice dali titánové tyče. Nemali by sa po čase vybrať?

Predpokladám, že operačný zákrok, pri ktorom vám do chrbtice vložili titánové fixačné tyče, ste absolvovali ako trinásť-, štrnásťročná. Podľa mojich výpočtov ich máte v tele už štrnásť rokov! O tom, ako dlho má zostať oporná konštrukcia po operácii v tele, rozhoduje operatér. Vo všeobecnosti platí, že každý cudzí, teda aj kovový materiál, by mal byť po limitovanom čase extrahovaný, teda vybraný z tela. Odporúčam vám čo najskôr navštíviť ošetrujúceho lekára.

Skolióza je vykrivenie chrbtice do strany. Ak nepomáha konzervatívna liečba, teda nosenie korzetu, a aktívna rehabilitácia, a vychýlenie je väčšie ako 35 až 40 stupňov, ortopéd indikuje operačný zákrok, pri ktorom sa do chrbtice vkladajú fixačné tyče. Majú za úlohu vyrovnávať krivku skoliózy. Po skončení rastu nasleduje ďalší zákrok, počas ktorého operatér vyberie z chrbtice opornú konštrukciu. Po druhej operácii by mala opäť nasledovať dlhodobá rehabilitácia a trénovanie bežných návykov.

čítať viac

Mesačná dcérka dýcha v spánku nepravidelne, panikárim!

Nemajte žiadne obavy, u mesačného aj staršieho bábätka je celkom normálne nepravidelné dýchanie počas spánku. Spánok má určité fázy. Keď bábätko zaspáva, očné viečka sa stále chvejú, nepravidelne dýcha. Je uvoľnené, občas sa mykne alebo sa smeje. Dostáva sa len do fázy ľahkého spánku. Ľahko sa prebudí. Ak budeme v uspávaní pokračovať, zistíme, že pravidelne a pokojne dýcha, má uvoľnené svaly, mykanie a naťahovanie sa vytratí. Bábätko prešlo do fázy hlbokého spánku, kedy ho môžeme uložiť do postieľky bez následného prebudenia.  Fáza hlbokého spánku trvá asi hodinu, ľahký spánok, ak prebehne nerušene, len 10 minút.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor