MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Ženy po 50-tke, návaly tepla porazí bežná bylinka. Máte ju doma

Ženská bylinka

Azda najznámejšou bylinkou na „ženské problémy“ je alchemilka. „Ide o liečivku, ktorá je naozaj širokospektrálna. Pomáha pri zápaloch vaječníkov aj bolestivej menštruácii. Vhodné je ju používať v období prechodu, aj keď sa snažíme otehotnieť,“ vymenúva bylinkárka. Príprava čaju z alchemilky nie je náročná. Jednu čajovú lyžičku sušenej byliny zalejte horúcou vodou a nechajte lúhovať 5 až 10 minút.

Podľa starých kníh bylinkárok alchemilka nabáda ženy, aby prijali svoju ženskosť, pomáha im, aby sa mali rady, aby poznali svoje hranice a vedeli sa chrániť.Podľa starých kníh bylinkárok alchemilka nabáda ženy, aby prijali svoju ženskosť, pomáha im, aby sa mali rady, aby poznali svoje hranice a vedeli sa chrániť.
Zdroj: Shutterstock
Ktoré bylinky ešte pomôžu? Viac vo FOTOgalérii TU

Okrem teplého nápoja sa môže využiť na sedací kúpeľ. „V menšej nádobe vhodnej na sedenie zalejeme za hrsť sušenej byliny horúcou vodou. Po desiatich minútach lúhovania ešte dolejeme do nádoby vodu tak, aby sme dosiahli teplotu tela, prípadne teplejšiu. Sedací kúpeľ aplikujeme dva- až trikrát do týždňa počas 20 minút alebo kým nám voda nevychladne,“ radí odborníčka, aby ste nesedeli v studenej vode.

Čo by nemalo chýbať vo vašej domácej bylinkovej lekárničke? Čítajte na ďalšej strane...

SPÄŤ
2/7
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor