MENU
zdravy-zivot

Ženy po 40-tke: Tieto 4 veci pri diéte VŽDY dodržte a kilá sa nevrátia!

Close,Up,Slimming,Female,With,Beautiful,Body,And,Measuring,Her
Zdravý život

Ženy po 40-tke: Tieto 4 veci pri diéte VŽDY dodržte a kilá sa nevrátia!

Už žiaden jojo efekt! Prezradíme vám, na čo by ste pri chudnutí nemali zabúdať. Tieto tipy fungujú aj po 40-tke.

S veľkým úsilím sa vám podarilo schudnúť, no v krátkej dobe ste kilá nabrali naspäť? Ak ste to už zažili neraz, nezúfajte. Existujú účinné spôsoby, ako jojo efektu predchádzať.

Myslite na vek!

Ak vám je dvadsať, vďaka pravidelnému aktívnemu pohybu budete zhadzovať kilá rýchlo, hoci budete mať veľmi uvoľnený jedálniček. Ak je vám cez päťdesiat, už to tak rýchlo nepôjde. Stravovací režim musíte dodržiavať prísnejšie a pohyb je priamo nevyhnutný.

Vďaka športu navyše predídete niekoľkým negatívnym vplyvom, ktoré sa spájajú s prechodom. Medzi ne patrí okrem iného práve priberanie tukového tkaniva a naopak strata svalovej hmoty. Aby ste si svalovú hmotu udržali, je nutné do jedálnička zaradiť tiež dostatok bielkovín. Ideálne tak, aby ste ku každému jedlu počas dňa aspoň kúsok mali. 

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor