MENU
zdravy-zivot

Zemiakové placky INAK. S tajnou ingredienciou proti zápalom!

Recept na zdravšie zemiakové placky.
Zdravý život

Zemiakové placky INAK. S tajnou ingredienciou proti zápalom!

Zemiakové placky nemusia mať len podobu tukom nasiaknutého jedla, po ktorom treba zvyšok dňa vetrať kuchyňu.

Pripravte si zdravšie zemiakovo-zelerové placky, ktoré môžete piecť na panvici alebo v rúre. Uvidíte, že aj zdravšia verzia má niečo do seba!

Potrebujete

  • 2 stredne veľké zemiaky
  • 1/2 hlávku zeleru
  • 150 g kuracej šunky
  • 2 vajcia
  • 1 cibuľa
  • 2 strúčiky cesnaku 
  • 1 PL sušenej majoránky
  • veľa petržlenovej vňate
  • soľ, čierne korenie
  • olivový olej

Nezabudnite na petržlenovú vňať. Pomáha zlepšiť trávenie, uľaví žalúdku, účinkuje proti zápalom, infekciám a celkovo detoxikuje organizmus.

Celý postup nájdete vo FOTOgalérii

Tip: Ak chcete placky diétnejšie, zemiaky vynechajte úplne (nahraďte ich ďalším zelerom), z cesta tvarujte malé placky, ktoré poukladajte na papier na pečenie a pečte ich v rúre.

VIDEOtip

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor