MENU
zdravy-zivot

Chcete schudnúť? TOTO by ste mali vedieť, kým začnete s diétou

Sladkosti jej dodnes robia problémy, ale pomaly ich obmedzuje.

Súvisiace témy

Zdravý život

Chcete schudnúť? TOTO by ste mali vedieť, kým začnete s diétou

Niekomu sa podarí schudnúť hneď, niekomu pomaličky alebo vôbec. A ak aj niečo zhodíte, tak “jojo efekt” sa vráti ako bumerang. No poďme sa pozrieť na niektoré diéty a alternatívne výživové smery, ktoré sľubujú vytúženú postavu za pár dní.

Pojem diéta je v ženských kruhoch veľmi bežnou záležitosťou a diskutovanou témou. Je rozoberaná na každom stretnutí, kávičke aj v práci. Bodaj by nie, keď kričí na nás z každého rohu. Či už na diétne odporúčania natrafíte v časopisoch, v televízii, rozhlase alebo na internete. Navzájom si dávate odporúčania a povzbudzujete sa k lepším výsledkom. Raz za život už každá z nás prešla nejakým “osvedčeným” tipom na úbytok hmotnosti. V nasledujúcich riadkoch si predstavíme klady a zápory najčastejších typov diét.

Najznámejšie diéty

V dnešnej dobe už nie je núdza o to akú diétu chcete držať. Skôr je tu problém vybrať si z toho množstva, a hlavne správne. Nižšie uvádzame prehľad najznámejších diét, ktoré sú aj z dlhodobého hľadiska udržateľné za predpokladu, že zmeníte štýl a spôsob stravovania.

Pokračovať Ďalej (1/9)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor