MENU
zdravy-zivot

Zdravie je len jedno a podčiarknuté odborníkmi!

Zdravý život

Zdravie je len jedno a podčiarknuté odborníkmi!

Júlové Zdravie je ešte lepšie, krajšie, prehľadnejšie a naďalej plné užitočných rád pre všetkých.

„Keby som si mala požičať slovník plastických chirurgov, tak sme omladli, ale nestratili pekné vrásky múdrosti, ktoré k Zdraviu patria,“ vyjadrila sa k zdravej zmene šéfredaktorka Veronika Daničová. Oslávte to s nami v kúpeľoch! V júlovom Zdraví hráte o desať wellness pobytov pre dve osoby v Piešťanoch.

Prečítate si pravdu o elektrosmogu, ktorého je okolo nás čoraz viac a nálepky ho nezneškodnia. Budete sa diviť, ale nie je jedno, v akej sieti telefonujete, každá vplýva na váš organizmus inak. Bezpečné limity žiarenia sú vyše osemnásť rokov staré! Čo môžete robiť a aké maličkosti budú chrániť vás i vašu rodinu?

Že sa o ňu iba snažíte a nedarí sa vám?
Na slovo vzatí odborníci majú novinky o vitamíne, ktorý pomáha otehotnieť ženám, ale plodnosť zvyšuje aj mužom. O necelé tri mesiace sa už možno budete tešiť z dvoch čiarok. A práve preto čítajte ďalej.

Dôležitú správu máme aj pre rodičov, ktorý chcú dávať deťom to najlepšie: Neberte im biely rožok a uvarte im puding plný živín. Alebo ho nevarte, len zamiešajte a dajte do chladu.

Áno, Zdravie je plné skvelých tipov vrátane tých šiestich najúčinnejších proti vysokému tlaku. Tak ľahko sa čítajú aj na slnkom zaliatej záhrade či na pláži, lebo náš nový papier sa neleskne!

Zdravie je len jedno. Ešte ho nemáte?
Nájdete ho vo vašich stánkoch už od 22. júna. A ak si ho želáte dostávať priamo až k vám domov, objednajte si ročné predplatné za zvýhodnenú sumu len 18,5€. Viac informácií sa dozviete na 02/3215 3121 alebo na www.pluska.sk/predplatne/zdravie/.

Ochutnávka rozhovoru: Herečka Zuzana Šebová srší energiou. Čo musí na pľaci rozdýchať?

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor