MENU
zdravy-zivot

Zadok, stehná, brucho... Do TOP formy sa dostanete aj na vzduchu

Cvičenie na schodoch

Súvisiace témy

Zdravý život

Zadok, stehná, brucho... Do TOP formy sa dostanete aj na vzduchu

Precvičiť si môžete skutočne celé telo. Zlepšíte si fyzickú kondíciu, posilníte svaly a vylepšíte krivky. Trénerka Lucia Medeková vám ukáže ako na to.

Skúsená odborníčka má pre vás hneď na úvod jeden praktický tip. „Určite si na tréning na schodoch nezabudnite zobrať rukavice. Môžu byť hocijaké, či už cyklistické, prípadne tie, ktoré používate vo fitku. Ruky vám pri kontakte so schodmi výborne ochránia,“ hovorí Lucia Medeková. Všetko odštartujte zahriatím. Najmä počas chladnejších mesiacov je dôležité, aby ste organizmus pripravili na výkon. Všetko potom pôjde ľahšie. 

Výborne sa zahrejete napríklad pri takzvanom skippingu. Postupujte nahor po schodoch tak, že pri výstupe zdvihnete koleno na úroveň bedrového kĺbu. V tempe vydržte aspoň minútu.

Cvičenie na schodoch.Cvičenie na schodoch.
Zdroj: Laura Witteková

Prípadne vybehnite schody nahor striedavo po diagonále. Vždy urobte dva kroky napravo. Potom vytočte celé telo a urobte dva naľavo. Pokrčené ruky pracujú popri tele. Vždy ide vpred opačná ruka ako noha. Opakujte minimálne pol minúty, ideálne opäť minútu.

Ako posilňovať? ►

Pokračovať Ďalej (1/13)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor