MENU
zdravy-zivot

Zadok, stehná, brucho... Do TOP formy sa dostanete aj na vzduchu

Cvičenie na schodoch
Zdroj: Laura Witteková

Súvisiace témy

Zdravý život

Zadok, stehná, brucho... Do TOP formy sa dostanete aj na vzduchu

Precvičiť si môžete skutočne celé telo. Zlepšíte si fyzickú kondíciu, posilníte svaly a vylepšíte krivky. Trénerka Lucia Medeková vám ukáže ako na to.

Skúsená odborníčka má pre vás hneď na úvod jeden praktický tip. „Určite si na tréning na schodoch nezabudnite zobrať rukavice. Môžu byť hocijaké, či už cyklistické, prípadne tie, ktoré používate vo fitku. Ruky vám pri kontakte so schodmi výborne ochránia,“ hovorí Lucia Medeková. Všetko odštartujte zahriatím. Najmä počas chladnejších mesiacov je dôležité, aby ste organizmus pripravili na výkon. Všetko potom pôjde ľahšie. 

Výborne sa zahrejete napríklad pri takzvanom skippingu. Postupujte nahor po schodoch tak, že pri výstupe zdvihnete koleno na úroveň bedrového kĺbu. V tempe vydržte aspoň minútu.

Cvičenie na schodoch.Cvičenie na schodoch.
Zdroj: Laura Witteková

Prípadne vybehnite schody nahor striedavo po diagonále. Vždy urobte dva kroky napravo. Potom vytočte celé telo a urobte dva naľavo. Pokrčené ruky pracujú popri tele. Vždy ide vpred opačná ruka ako noha. Opakujte minimálne pol minúty, ideálne opäť minútu.

Ako posilňovať? ►

Pokračovať Ďalej (1/13)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor