MENU
zdravy-zivot

Zabudnutý RECEPT po mamičke: Famózne orechové rezy na oplátke

Orechové rezy Blanky Bendzákovej.
Zdroj: Blanka Bendzáková
Zdravý život

Zabudnutý RECEPT po mamičke: Famózne orechové rezy na oplátke

Občas sa stane, že najväčšie poklady máme doma a ani o nich nevieme. Svoje o tom vie aj naša čitateľka, ktorá objavila recept po mamičke po 40. rokoch.

Recept na úžasný dezert našla po mamičke naša čitateľka Blanka Bendzáková, ktorá sa s ním pochválila na sociálnej sieti časopisu Zdravie. Pridala aj fotografie, ktoré lákajú recept na orechový dezert vyskúšať. Čitateľka Blanka uviedla, že ho piekla po 40. rokoch a chutil fantasticky. Nechajte sa inšpirovať.

INGREDIENCIE:

KORPUS

6 vaječných bielkov
4 vaječné žĺtka
25 dkg práškového cukru
5 PL strúhanky
1/2 balenia prášku do pečiva
20 dkg mletých vlašských orechov

PLNKA

250 g masla
2 vaječné žĺtka
15 dkg práškového cukru
2dcl čiernej kávy
1 ks zlatý klas

Postup na skvelé orechové rezy nájdete na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor