MENU
zdravy-zivot

Zabudnutý RECEPT po mamičke: Famózne orechové rezy na oplátke

Orechové rezy Blanky Bendzákovej.
Zdroj: Blanka Bendzáková
Zdravý život

Zabudnutý RECEPT po mamičke: Famózne orechové rezy na oplátke

Občas sa stane, že najväčšie poklady máme doma a ani o nich nevieme. Svoje o tom vie aj naša čitateľka, ktorá objavila recept po mamičke po 40. rokoch.

Recept na úžasný dezert našla po mamičke naša čitateľka Blanka Bendzáková, ktorá sa s ním pochválila na sociálnej sieti časopisu Zdravie. Pridala aj fotografie, ktoré lákajú recept na orechový dezert vyskúšať. Čitateľka Blanka uviedla, že ho piekla po 40. rokoch a chutil fantasticky. Nechajte sa inšpirovať.

INGREDIENCIE:

KORPUS

6 vaječných bielkov
4 vaječné žĺtka
25 dkg práškového cukru
5 PL strúhanky
1/2 balenia prášku do pečiva
20 dkg mletých vlašských orechov

PLNKA

250 g masla
2 vaječné žĺtka
15 dkg práškového cukru
2dcl čiernej kávy
1 ks zlatý klas

Postup na skvelé orechové rezy nájdete na ďalšej strane ►►►

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor