MENU
zdravy-zivot

Zabolel vás chrbát? 7 jednoduchých trikov ako mu rýchlo pomôcť

Za bolesťou krížov sa často skrýva dlhé sedenie.
Zdravý život

Zabolel vás chrbát? 7 jednoduchých trikov ako mu rýchlo pomôcť

Z času na čas zaskočí každého. Bolesť chrbta vám môže pokaziť deň. Nemusí ísť hneď o chronický problém, niekedy si len stačí zle a dlho sedíte.

Bolesť chrbta vám môže prekvapiť kedykoľvek behom dňa. Pri dlhodobom sedení, ale aj pri upratovaní či práci v záhrade. Niekedy skutočne stačí málo a chrbtu sa uľaví. Často sa urobiť pár krokov s vystretou hlavou a hneď sa budete cítiť lepšie. Ktoré triky ešte rýchlo zaberú?

1. Zaveste sa

Výhodou je, ak máte po ruke rebriny alebo pevnú tyč, na ktorú sa môžete len tak zavesiť. Využiť môžete aj pevný konár v záhrade i parku. Tento jednoduchý uvoľní medzistavcový priestor. Urobiť by ste tak mali každý deň nielen po práci, ale i po dlhšej chôdzi.

Čo ešte pomôže?  ►

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor