MENU
zdravy-zivot

Mapa tváre odhalí zdravotné problémy. Kde sa vám často robia vyrážky? 

Mapa tváre
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Mapa tváre odhalí zdravotné problémy. Kde sa vám často robia vyrážky? 

Ak sa vám na určitých častiach tváre objavia vyrážky, prasklinky, červené a suché fľaky, môže to signalizovať ochorenie. Čítajte pozorne svoju tvár a začnite riešiť problémy včas.

Mapa tváre vychádza z tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíny. Podľa vonkajších prejavov na tvári v podobe vyrážok a akné tak môžete vyčítať, či máte problém s niektorým vnútorným orgánom.Jednotlivé body na tvári predstavujú jeden z orgánov ľudského tela. Problémy s pokožkou často naznačujú rôzne zdravotné problémy.

Mastná pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.Mastná pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.
Zdroj: Shutterstock

Problematická pokožka tváre

Pokožka tváre reaguje na zmeny vyvolané nerovnováhou v ľudskom organizme. Tá môže nastať napríklad nevhodnou skladbou stravy, oslabenou imunitou, metabolickými poruchami, stresom a nedostatkom spánku. Pokožka zareaguje a väčšinou sa na tvári v týchto prípadoch objavia pupáčiky, škvrny a pľuzgieriky.

Čínske mapovanie tváre nie je postavené na vedeckých základoch a nemá žiadny skutočný vedecký základ. Vychádza z pozorovaní a presvedčení, že energia prúdi do a z orgánov po neviditeľných dráhach. Mnoho ľudí verí práve tejto teórií a praktizujú ju. Ak by ste si aj vy chceli skúsiť diagnostiku na základe nedokonalostí na tvári, v článku ďalej nájdete prehľad jednotlivých tvárových bodov a diagnózu, s ktorou sa spájajú.

Mapu tváre nájdete na ďalšej strane 

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor