MENU
zdravy-zivot

Mapa tváre odhalí zdravotné problémy. Kde sa vám často robia vyrážky? 

Mapa tváre
Zdravý život

Mapa tváre odhalí zdravotné problémy. Kde sa vám často robia vyrážky? 

Ak sa vám na určitých častiach tváre objavia vyrážky, prasklinky, červené a suché fľaky, môže to signalizovať ochorenie. Čítajte pozorne svoju tvár a začnite riešiť problémy včas.

Mapa tváre vychádza z tradičnej čínskej a ajurvédskej medicíny. Podľa vonkajších prejavov na tvári v podobe vyrážok a akné tak môžete vyčítať, či máte problém s niektorým vnútorným orgánom.Jednotlivé body na tvári predstavujú jeden z orgánov ľudského tela. Problémy s pokožkou často naznačujú rôzne zdravotné problémy.

Mastná pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.Mastná pleť si vyžaduje zvýšenú starostlivosť.
Zdroj: Shutterstock

Problematická pokožka tváre

Pokožka tváre reaguje na zmeny vyvolané nerovnováhou v ľudskom organizme. Tá môže nastať napríklad nevhodnou skladbou stravy, oslabenou imunitou, metabolickými poruchami, stresom a nedostatkom spánku. Pokožka zareaguje a väčšinou sa na tvári v týchto prípadoch objavia pupáčiky, škvrny a pľuzgieriky.

Čínske mapovanie tváre nie je postavené na vedeckých základoch a nemá žiadny skutočný vedecký základ. Vychádza z pozorovaní a presvedčení, že energia prúdi do a z orgánov po neviditeľných dráhach. Mnoho ľudí verí práve tejto teórií a praktizujú ju. Ak by ste si aj vy chceli skúsiť diagnostiku na základe nedokonalostí na tvári, v článku ďalej nájdete prehľad jednotlivých tvárových bodov a diagnózu, s ktorou sa spájajú.

Mapu tváre nájdete na ďalšej strane 

Pokračovať Ďalej (1/2)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor