MENU
zdravy-zivot

RECEPT: 3 hriešne pochúťky z čokolády, ktorým nebudete vedieť odolať!

Čokoládové dezerty
Zdravý život

RECEPT: 3 hriešne pochúťky z čokolády, ktorým nebudete vedieť odolať!

Alebo aspoň na väčšinu každodenných boľačiek. Súhlasíte? Poteší, zahreje pri srdci aj spojí s tými, o ktorých naozaj stojíme. Milujeme čokoládu!

Horúca čokoláda

1 porcia, príprava 10 minút1 porcia, príprava 10 minút
1 porcia, príprava 10 minút
Zdroj: Marek Bartoš

 

Potrebujeme: 

  • 60 g čokolády 60 % a viac
  • 100 ml plnotučného mlieka

Postup: 

  1. Čokoládu nastrúhajte na jemno. Dajte ju do kastrólika s mliekom a za stáleho miešania priveďte do varu. Varte, kým krásne nezhustne.
  2. Horúcu čokoládu môžete dochutiť škoricou, čili alebo malinami a ozdobiť šľahačkou, ak chcete. No perfektná je aj úplne „čistá“.

Expresná mňamka bude ešte hustejšia, ak do nej pridáte viac čokolády. Dôležité je, aby ste ju v mlieku poctivo miešali, kým sa úplne nerozpustí.

Videotip z kuchyne Zdravia: 

Pokračovať Ďalej (1/3)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor