MENU
zdravy-zivot

Je príjemný či toxický? Charakter človeka odhalí farba čo nosí

Na farbe určite záleží! Tón oblečenia odhalí, aký ste charakter
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Je príjemný či toxický? Charakter človeka odhalí farba čo nosí

Niekto chodí ako sivá myška, iný sa potrebuje ukázať. Poznáte charakter človeka podľa jeho farby oblečenia? Otestujte sa!

Červená

Tulipány mali v Holandsku kedysi cenu zlata.Tulipány mali v Holandsku kedysi cenu zlata.
Zdroj: Shutterstock

Na červenú farbu ľudia menia názor. Ak sa ňou obklopujete, asi je to obdobie, kedy máte plno energie, ste silní, aktívni, s chuťou socializovať sa a tvoriť. Ak je vašou obľúbenou už dlhšie, ste ambiciózny, impulzívny a stereotyp vás ubíja. Červenú odmietajú ľudia, ktorí sú vyčerpaní či v strese.

Pokračovať Ďalej (1/11)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Dá sa zelený zákal operovať? Alebo existuje iná liečba?

Zelený zákal, glaukóm, je zákerné očné ochorenie, ktorého nástup človek necíti, nič ho nebolí. Postihuje však zrakový nerv a v prípade zanedbania preventívnych prehliadok a včasnej diagnostiky môže skončiť slepotou. Vyliečiť zelený zákal nie je úplne možné, no progres ochorenia sa dá vhodne nastavenou liečbou výrazne spomaliť. Liečba je konzervatívna formou kvapiek, no ak je táto forma nepostačujúca, je možné podstúpiť aj operačný zákrok. Avšak je potrebné uvedomiť si, že ani ten nevylieči poškodený zrakový nerv.

čítať viac

Potrebujem povzbudiť pamäť. Aké doplnky a strava je na to dobrá?

Na posilnenie pamäti sú okrem ginka vhodné omega-3 nenasýtené mastné kyseliny. V mozgových bunkách podporujú neuroplasticitu, prenos nervových vzruchov a zvyšujú kognitívne funkcie – pamäť, koncentráciu a schopnosť učiť sa. V klinických štúdiách bol zaznamenaný aj ich benefit pri liečbe demencie a Alzheimerovej choroby. Omega-3 nenasýtené kyseliny si človek nevie vytvoriť sám a preto ich musí prijímať z potravy. Bohaté na ne sú ryby, orechy, ľanové, konopné, chia semienka a rastlinné oleje. Na podporu funkcie mozgu môžete siahnuť aj po liekoch s účinnou látkou piracetam. Toto liečivo podporuje funkciu mozgových buniek a zvyšuje kognitívne funkcie. Na dosiahnutie maximálneho efektu je vhodné užívanie týchto doplnkov dlhodobo, tri a viac mesiacov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor