MENU
zdravy-zivot

VIDEOrecepty: 3-krát rýchla a nenáročná večera bez mäsa

Vybrali ste si?
Zdravý život

VIDEOrecepty: 3-krát rýchla a nenáročná večera bez mäsa

Opäť rozmýšľate, čo by ste pripravili na večeru? Inšpirujte sa jednoduchými receptami, ktoré vďaka video postupu zvládne naozaj každý.

Vegetariánska frittata


Zdroj: Instagram @nutritionsolutionssydney

Potrebujeme:

 • 8 vajec
 • 1/4 šálky mlieka
 • brokolica
 • sušené paradajky
 • červená paprika
 • čili, soľ
 • korenie podľa chuti
 • olivový olej

Neprehliadnite:Rýchle a chutné RECEPTY: Zdravý zázrak menom špargľa 6-krát inak

Postup:

 1. Do misky si rozbijeme vajíčka, ktoré osolíme, okoreníme a pridáme čili. Všetko spolu vymiešame a pridáme mlieko.
 2. Na menšie kúsky si nakrájame brokolicu, červenú papriku a sušené paradajky.
 3. Pripravíme si plech na pečenie, ktorý vymastíme olivovým olejom. Potom naň poukladáme nakrájanú zeleninu a zalejeme vymiešanými vajíčkami. Dáme do rúry vyhriatej na 150 °C  a pečieme približne 20 až 30 minút.

Ďalšie recepty ►►►

Pokračovať Ďalej (1/3)

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia