MENU
zdravy-zivot

VIDEOrecept na zdravé raňajky: Pripravte si lahodné banánové palacinky

Podávať ich môžete s ovocím, ktoré máte práve doma.
Zdravý život

VIDEOrecept na zdravé raňajky: Pripravte si lahodné banánové palacinky

Tieto palacinky sú úplne bez múky a mlieka, vhodné sú teda aj pre celiatikov a ľudí intolerantných na laktózu.  

Jednoduché, chutné a hotové za pár minút. Banánové palacinky si musíte obľúbiť. 

Na 4 porcie potrebujeme:

  • 2 zrelé banány⁣
  • 2 vajcia⁣
  • 1 ČL vanilkového extraktu⁣
  • ½ šálky ovsených vločiek (70 g)
  • ⁣ ½ šálky čučoriedok (50 g) ⁣ ⁣

Postup:

Zdroj videa: Instagram@healthy.foodyss

  1. Vo veľkej miske roztlačte banány, až kým sa vám nevytvorí akoby husté pyré. Pridajte vajíčka a vanilkou, potom primiešajte ovsené vločky. A úplne nakoniec jemne vmiešajte aj čučoriedky.
  2.  Rozohrejte si panvicu na stredne silnom plameni a rovnomerne na ňu pridajte cesto na palacinky. Pečte približne 2 - 3 minúty, kým nezačnete vidieť bubliny, ktoré sa uvoľňujú z vrchu cesta. ⁣
  3. Palacinku otočte a upečte ju z druhej strany, opäť pár minút. 
  4. Hotové banánové palacinky môžete podávať s lyžičkou gréckeho jogurtu, obľúbeným sirupom a ovocím. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám čo najlepšie vyčistiť medzizubné priestory?

Na čistenie medzizubných priestorov je vhodné používanie medzizubnej kefky a dentálnej nite. Dentálna niť vyčistí tzv. bod kontaktu, teda miesto, v ktorom sa navzájom susedné zuby dotýkajú a medzizubná kefka, za predpokladu, že použijete správnu veľkosť, zase priestor pod ním. Pri pravidelnom, každodennom používaní týchto dvoch medzizubných pomôcok efektívne zabránite vzniku medzizubných kazov. Ako doplnok by som ešte odporučila používanie fluoridovanej zubnej pasty, prípadne doplnkovú fluoridáciu ako gély na domáce použitie, alebo ambulantnú (dlhodobejšiu) fluoridáciu.

čítať viac

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia