MENU
zdravy-zivot

VIDOErecept: Rýchla krémová cesnačka na posilnenie imunity

×
Zdravý život

VIDOErecept: Rýchla krémová cesnačka na posilnenie imunity

Zahrejte sa cesnakovou polievkou. Jej príprava nie je vôbec náročná.

Cesnak je prírodné antibiotikum a túto jeseň by určite nemal chýbať ani vo vašej kuchyni. Pripravte si cesnakovú polievku, ktorá vás v chladnejších dňoch príjeme zahreje a posilní aj imunitu. 

Potrebujeme: 

 • 2 PL oleja
 • 1 cibuľu
 • 1/2 póru
 • 10 strúčikov cesnaku
 • 3 ks menších zemiakov
 • 1 l zeleninového vývaru
 • 250 ml 30% smotan
 • soľ,
 • mleté čierne korenie,
 • rascu,
 • tymian
 • petržlen
 • krutóny

Postup: 

 1. Na oleji speníme cibuľku, pridáme pór, potom strúčky cesnaku, soľ, rascu, čierne korenie a na kocky nakrájané zemiaky. Chvíľočku popražíme a zalejeme vývarom.  Necháme povariť približne 20 minút. 
 2. Medzitým si môžete pripraviť domáce krutóny. Rúru rozohrejte na 200°C. Pečivo nakrájajte na malé kocky a rozložte na papierom na pečenie vystlaný plech. Pokvapkajte olejom a dájte zapiecť do rúry až kým nebude pečivo pekne chrumkavé a hnedé (6 – 8 minút).
 3. Po 20 minútach varenia odstavte polievku z plameňa, rozmixujte tyčovým mixérom a opäť priveďte k varu. Pridajte smotanu a ešte krátko povarte. Polievku môžete podávať posypanú petržlenom a krutónmi. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Syn nevypije nič, čo je bez cukru. Kedy sa mu to odrazí na váhe?

Pravdou je, že už konzumácia pollitra sladených nápojov vedie k ďalším negatívnym dopadom na zdravie, lebo zvyšuje riziko vzniku cukrovky, zvýšenej hladine trigklyceridov v krvi a teda aj srdcovocievnych ochorení. U mladých ľudí, ktorí sú aktívni a športujú nemusí nutne konzumácia sladených nealkoholických nápojov viesť k nadváhe či obezite. Častokrát je ich pitie aj spoločensky podmienené, najmä v kolektívoch mladých ľudí, ktorí často obľubujú aj energetické nápoje. Skúste syna motivovať konzumovať skôr ochutené minerálky a samozrejme stále platí, čo doma nie je sa nezje a nevypije.

čítať viac

Môže byť dcérka v noci taká hladná?

Myslím, že to od nej chcete priskoro. Nepíšete, či spíte v jednej miestnosti alebo v jednej posteli, či dojčíte, alebo nie. Myslím si, že hladná určite nebude, vyžaduje si skôr vašu prítomnosť. Prvé tri roky života od nich nemôžete očakávať dokonalý spánkový režim. Rodičia sa však snažia, aby dieťa prespalo celú noc čím skôr, sú nervózni, keď sa im to nedarí a to všetko potom prenášajú na svoje deti. Spánku dieťatko nemusíte učiť. Pomôcť mu zaspať a zabezpečiť pokojný spánok ale môžete. Dieťa vyžaduje počas spánku blízkosť niektorého z rodičov. Odstráňte z jeho blízkosti zbytočné rušivé vplyvy, Vypnite televíziu, uberte na množstve podnetov, choďte viac do prírody. Dieťa sa pred spánkom potrebuje uvoľniť, zbaviť emócií. Vôbec nie je na škodu, ak si pred spánkom i poplače, avšak vo vašej prítomnosti, nie osamote. Nepohoda medzi matkou a otcom takisto na dieťa nepôsobí najlepšie. Veľmi dôležitá je pravidelnosť, teda chodiť spať v rovnakom čase. Ak nič nepomáha, zoberte dieťa k sebe do postele a spite spolu. Tak to funguje všade v prírode.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia