MENU
zdravy-zivot

VIDEO: Neuveriteľne jednoduchý MALINOVÝ dezert s ovsenými vločkami

Fantastický malinový crumble.
Zdravý život

VIDEO: Neuveriteľne jednoduchý MALINOVÝ dezert s ovsenými vločkami

Pripravte si jeden z najjednoduchších a neuniverzálnejších koláčov. Klasický anglický dezert - crumble budete milovať.

Maliny môžeme nahradiť aj iným ovocím, napríklad jahodami, čučoriedkami, jabĺčkami, jednoducho tým, čo máte práve v záhrade.

Potrebujeme: 

 • 1 ¼ šálky ovsených vločiek⁠ ⁠
 • 1 ¼ šálky polohrubejmúky
 • ¼ čajová lyžička soli ⁠
 • ½ čajovej lyžičky prášku do pečiva⁠
 • ½ šálky hnedého cukru
 • ½ šálky masla
 • 1 čajová lyžička vanilky ⁠
 • ¾ šálky malinového džemu ⁠
 • 16 čerstvých malín⁠ ⁠

VIDEOpostup: 

 1. Rúru predhrejeme na 180°C a pripravíme si plech, ktorý vymastíme maslom.  
 2. Vo veľkej mise zmiešajte ovsené vločky, múku, soľ, prášok do pečiva a hnedý cukor. K suchým ingedienciám pridáme zmäknuté maslo, vanilku a premiešame, kým sa zmes úplne nespojí. Cesto bude vyzerať trochu suché, ale malo by držať pohromade. 
 3. Na dno plechu dajte približne ⅔ cesta, ktoré porpritláčate prstami. Zvyšok cesta odložte, použijete ho ako posýpku na vrch koláča. Cesto v plechu pečieme 15 minút.
 4. Keď je základ koláča upečený, vytiahnite ho z rúry a opatrne naň rozotrite malinový džem. Na vrch poukladajte maliny a posypte zvyškom cesta. Pečieme 30 minút.
 5. Po dopečení nechajte crumle minimálne 10 minút vychladnúť.  

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia