MENU
zdravy-zivot

VIDEO: Kočíkujete? Využite čas na prechádzke a spevňujte si zadok či stehná

Ak máte chuť, na tréning si môžete vždy nájsť čas.
Zdravý život

VIDEO: Kočíkujete? Využite čas na prechádzke a spevňujte si zadok či stehná

Neviete si pri bábätku nájsť čas na cvičenie? Tvarujte si postavu priamo pri kočíku. Budete mať svoju ratolesť pod kontrolou, urobíte niečo pre seba a rozbijete stereotyp.

Prechádzka s kočíkom patrí k bežnej rutine každej mamičky. Využite čas, kým bábätko spí a zatrénujte si. Stačí do tašky pribaliť ľahký a skladný expander. Pružný pás je výbornou pomôckou pri posilňovaní. Vytvarovať si môžete problematické stehná a spevníte si paže i chrbát. Tipy na cvičenie pripravila trénerka Alexandra Bočková. Opakujte štyri série po pätnásť až dvadsať opakovaní.

Pripravte sa na tréning ►►►


Zdroj: Instagram@alexandra_bockova

Chodíte na prechádzky s kamarátkami? Zatrénujte si všetky a spoločne sa tešte aj z pokrokov, ktoré dosiahnete. Rýchlejšia chôdza cestou do parku je výbornou kardio prípravou na tréning. Pri samotnom posilňovaní si postupne spevníte zadok, stehná, paže i chrbát. 

Zacvičte si aj:

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia