MENU
zdravy-zivot

Viac než brušáky! 15 minútový tréning pre krajšiu a pevnejšiu postavu

Ak nie sú klasické sed-ľahy to pravé pre vás, existujú aj iné cviky, ktorými si efektívne posilníte stred tela.

Súvisiace témy

Zdravý život

Viac než brušáky! 15 minútový tréning pre krajšiu a pevnejšiu postavu

Kvalitný tréning stredu tela si nevyžaduje veľa času a ani cvičebných pomôcok. Stačí, ak si 3x do týždňa nájdete 15 minút pre týchto 5 cvikov.

Nie sú klasické sed-ľahy to pravé pre vás? Existujú aj iné cviky, ktorými si efektívne posilníte stred tela. Vyskúšajte týchto 5 tipov. 

1. Superman 

Vyšší level cviku: Obe ruky a nohy zdvihnite z podložky naraz.Vyšší level cviku: Obe ruky a nohy zdvihnite z podložky naraz.
Vyšší level cviku: Obe ruky a nohy zdvihnite z podložky naraz.
Zdroj: Shutterstock

Ľahnite si na podložku tvárou nadol, nohy majte vystreté a ruky vzpažte. Zdvihnite hlavu, pravú nohu a ľavú ruku asi 15 centimetrov od zeme. Snažte sa vydržať približne 3 sekundy, následne môžete nohu, ruku a hlavu položiť do východiskovej polohy. Zopakujte to isté s druhou stranou, ľavou nohou a prvavou rukou. Obe strany zopakujte 10-krát.  Týmto svikom si posilníte priečne brušné svaly.

 

Pokračovať Ďalej (1/5)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia