MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Viete v čom je tajomstvo mladosti TÝCHTO celebrít? Stačia 2 veci

Vek 40+ 

Ženy po 40 sú v najaktívnejšom období ich života.Ženy po 40 sú v najaktívnejšom období ich života.
Ženy po 40 sú v najaktívnejšom období ich života.
Zdroj: Shutterstock

Každá žena v strednom veku vie, že chudnutie a udržanie si zdravej váhy je o čosi ťažšie. Aj keď schudnete, väčšinou sa kilá vrátia. Už to nie je ako keď ste mali 20 rokov a zjesť ste mohli čokoľvek, a stále ste boli ako prútik. Ale je to len výhovorka: „mám  po 40 a mne sa to nepodarí, kilá sa na mňa lepia aj z vody”. Cesta k vytúženej postave a kráse je v maličkostiach. V tomto období života je žena v rozkvete, a ak sa pokúsi o malé zmeny, môže vyzerať lepšie ako kedykoľvek inokedy. Dôkazom vám môžu byť aj celebrity, ktoré už majú nad 40 rokov a stále vyzerajú ako dievčatká. Stačí sa hýbať, zdravo jesť a pozitívne myslieť. Veď pozrite sa, ako to robia ony a inšpirujte sa ich zdravým životným štýlom.

SPÄŤ
2/14
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor