MENU
zdravy-zivot

Veľká letná súťaž s Chilly o kolekciu menštruačných nohavičiek Lunacup

Ilustračné foto
Zdravý život

Veľká letná súťaž s Chilly o kolekciu menštruačných nohavičiek Lunacup

Menštruácia je často tabuizovanou témou, ale i v tomto odvetví starostlivosti o ženy vývoj ponúka mnoho moderných prístupov. Značka Chilly sa o ženy stará nielen v období menštruácie, navyše prináša tipy na používanie alternatívnych menštruačných pomôcok. Vo veľkej letnej súťaži sa spojila s českým výrobcom menštruačných kalíškov a nohavičiek Lunacup a spoločne rozširujú povedomie o rozmanitosti menštruačných pomôcok. Zapojte sa do súťaže a vyhrajte Lunacup pre každú príležitosť.

Prečo práve menštruačné nohavičky LUNA?

Menštruačné nohavičky sú dostupnou a ekologickou alternatívou k tampónom a jednorazovým vložkám. Každá žena je iná, a preto Lunacup ponúka tri druhy nohavičiek, aby si každá žena vybrala podľa intenzity svojej menštruácie. Medzi hlavné benefity menštruačných nohavičiek LUNA patrí zmiernenie PMS, pohodlie a bezpečnosť, úspora financií, menej odpadu a viac komfortu.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Chilly

Vlastná skúsenosť stojí zato! Po zakúpení akéhokoľvek Chilly gélu je pripravená zľava na e-shop Lunacup, kde je možné využiť výhodnejšiu cenu. Zľavový kód nájdete priamo na obale limitovanej edície. 

Ako sa zapojiť do súťaže?

Zapojte sa do súťaže a vyhrajte farebnú kolekciu troch menštruačných nohavičiek Lunacup. Každý z deviatich súťažných týždňov budú vylosované tri výherkyne. Zapojenie do súťaže je veľmi jednoduché!  Stačí si zakúpiť ľubovoľný Chilly gél, účtenku nahrať v dobe trvania súťaže na súťažný web  http://www.chillysutaz.sk a to je všetko! Súťaž trvá od 1. 7. 2022 do 31. 8. 2022. Do súťaže je možné registrovať účtenky za nákup súťažných produktov zakúpených od 20. 5. 2022.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: Chilly

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Škrípanie zubov je záťaž pre zuby. Aké sú možnosti prevencie?

Nočné škrípanie predstavuje nadmernú záťaž nielen pre zuby, ale aj pre žuvacie svalstvo a čeľustný kĺb. Na zuboch môžeme pozorovať obrusovanie zubnej skloviny až jej úplné vymiznutie a odhalenie dentínu, teda citlivého zubného tkaniva pod sklovinou. Zuby strácajú pôvodnú výšku a tvar. V prevencii nočného škrípania uplatňujeme dlahu na zuby, ktorá funguje ako ich ochrana. Pri veľkej strate zubných tkanív je niekedy nutné riešiť celkovú rekonštrukciu chrupu.

čítať viac

Je možné ukončiť liečbu vysokého krvného tlaku svojvoľne?

Pri liečbe hypertenzie dodržiavajte odporúčania lekára, ktorý vám ju predpísal. Rozhodne ju svojvoľne neukončujte. Ak sa pri dávke užívaného lieku opakovane objavili veľmi nízke hodnoty tlaku krvi, možno dávku znížiť na polovicu, prípadne na štvrtinu. Informujte ošetrujúceho lekára o aktuálnych hodnotách krvného tlaku a postupujte podľa jeho odporúčaní. Liečba vysokého krvného tlaku sa zvyčajne začína, keď sa pri vyšetrení v ambulancii alebo v domácom prostredí opakovane potvrdia zvýšené hodnoty. Na začiatku treba uvažovať aj o možnosti, že tieto hodnoty sú ovplyvnené vonkajšími okolnosťami, napríklad stresom, nespavosťou a výraznými bolesťami. Ak sa jednoznačne nedá rozhodnúť o liečbe, lekár pacientovi odporučí 24-hodinové ambulantné monitorovanie krvného tlaku. Veľakrát sa pri tomto vyšetrení potvrdia normálne hodnoty počas dňa aj v noci. V tom prípade nie je vhodné začať okamžite s liečbou hypertenzie. Všeobecný lekár odporučí častejšie meranie tlaku v domácom prostredí a sledovanie vo svojej ambulancii.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor