Aj nevinné denné návyky vám môžu časom škodiť. Najmä ak pri nich vykonávate nesprávny pohyb, ktorý zaťažuje nielen kĺby, ale aj chrbticu a svaly. Postupným opotrebovaním kĺbov si môžete vypestovať nepríjemné bolesti, ktorých sa dá zbaviť len veľmi ťažko, alebo už vôbec. Čomu sa vyhnúť a pri akej činnosti by ste mali byť opatrnejší?

Čítajte aj: Dámy! 7 spôsobov, ako posilniť kosti. Niekedy stačí 10 minút 

Závažie na chrbte

Či už ide o kabelku, ruksak alebo tašky do ruky, príliš veľká záťaž chrbtici neprospieva. Aj klasická dámska kabelka môže neúmerne zaťažovať krk či ramená. Náklad na jednom ramene spôsobuje vykrivenie a bolesti chrbtice. A to najmä ak máte zvyk prenášať ťažkú váhu vždy na tej istej strane, tlak preťažuje svaly a deformuje kĺby. Ak to robíte každý deň, telo vám dá jasný signál, že sa mu to nepáči - bolesťou.Či už ide o kabelku, ruksak alebo tašky do ruky, príliš veľká záťaž chrbtici neprospieva. Aj klasická dámska kabelka môže neúmerne zaťažovať krk či ramená. Náklad na jednom ramene spôsobuje vykrivenie a bolesti chrbtice. A to najmä ak máte zvyk prenášať ťažkú váhu vždy na tej istej strane, tlak preťažuje svaly a deformuje kĺby. Ak to robíte každý deň, telo vám dá jasný signál, že sa mu to nepáči - bolesťou.
Či už ide o kabelku, ruksak alebo tašky do ruky, príliš veľká záťaž chrbtici neprospieva. Aj klasická dámska kabelka môže neúmerne zaťažovať krk či ramená. Náklad na jednom ramene spôsobuje vykrivenie a bolesti chrbtice. A to najmä ak máte zvyk prenášať ťažkú váhu vždy na tej istej strane, tlak preťažuje svaly a deformuje kĺby. Ak to robíte každý deň, telo vám dá jasný signál, že sa mu to nepáči - bolesťou.
Zdroj: Shutterstock

Či už ide o kabelku, ruksak alebo tašky do ruky, príliš veľká záťaž chrbtici neprospieva. Aj klasická dámska kabelka môže neúmerne zaťažovať krk či ramená. Náklad na jednom ramene spôsobuje vykrivenie a bolesti chrbtice. A to najmä ak máte zvyk prenášať ťažkú váhu vždy na tej istej strane, tlak preťažuje svaly a deformuje kĺby. Ak to robíte každý deň, telo vám dá jasný signál, že sa mu to nepáči - bolesťou.

Spoznajte ďalšie návyky, pri ktorých si ničíte kĺby ►►►