MENU
zdravy-zivot

Valentínsky horoskop zdravia: Blíženci pozor na trávenie, Raci na unavené oči

Valentín nemusí byť nutne o zamilovaných.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Valentínsky horoskop zdravia: Blíženci pozor na trávenie, Raci na unavené oči

Prichádza najromantickejší deň v roku a vy sa necítite príliš naladení na oslavu či stretnutie? Valentín nemusí byť nutne o zamilovaných. Stavte na rodinu, priateľov a pohodu. Pozrite sa, čo vám pripravili hviezdy v oblasti zdravia.

Všeobecne platí, že Mesiac v Strelcovi môže zvýšiť túžbu po zážitkoch a dobrodružstve a planéta lásky Venuša bude koketovať s Neptúnom, ktorý miluje fantáziu. Vyzerá to preto ako deň plný rozprávkovej romantiky. Čo však vaše zdravie?

Baran

BARANBARAN
BARAN
Zdroj: Shutterstock

Valentín môže byť úplne taký, ako si prajete. Buďte sami sebou a snívajte. V práci to môže byť trochu komplikovanejšie, pretože Baran trpí podozrievavosťou a obáva sa výsmechu kolegov, ale v oblasti lásky nastane pozitívny vývoj. Partnerský vzťah sa môže upevniť, ale treba najskôr vyriešiť vzájomný konflikt. Tí slobodní môžu prežiť flirt či milostnú aféru v práci.

Stavte na svoju kreativitu v umeleckej tvorivej oblasti, sebavyjadrenie uvoľňuje negativitu a napätie tela, zanechá vás vyrovnaných a pozitívnych.

Zdravie: Zdravotná situácia sa môže zlepšiť. A bude to výsledok vášho zdravého životného štýlu a tvrdej práce. Udržujte si dobrú náladu a vyhýbajte sa zbytočným hádkam s členmi rodiny. Pomôžu vám banány, ktoré sú najlepším zdrojom draslíka, pridajte ich do jogurtu, smoothies či ovsených vločiek. Dodajú vám viac energie.

Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor