MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Všímajte si! Upchaté cievy prezradia aj tieto 4 nenápadné príznaky

Erektilná dysfunkcia

Problém s erektilnou dysfunkciou sa týka až pol milióna Slovákov. Len málokto sa však odhodlá vyhľadať odbornú pomoc.Problém s erektilnou dysfunkciou sa týka až pol milióna Slovákov. Len málokto sa však odhodlá vyhľadať odbornú pomoc.
Zdroj: Shutterstock

Veľa štúdií už preukázalo, že mužská erektílna dysfunkcia môže byť indikátorom blížiaceho sa kardiovaskulárneho ochorenia. Je preto vhodnejšie, aby ste miesto podpornej tabletky, navštívili urológa či kardiológa, a spoločne hľadali prvotné príčiny problémov.

SPÄŤ
2/7
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem užívať hormonálnu antikoncepciu počas dojčenia?

V prvom rade by som rada vyvrátila mýtus o tom, že dojčenie je antikoncepcia. Nemôžeme ho považovať za spoľahlivú metódu ochrany pred neželaným tehotenstvom, najmä ak sa vám už vrátila menštruácia. Ideálne bude, ak sa o vhodnej forme antikoncepcie poradíte so svojim gynekológom.

K dispozícii sú vnútromaternicové telieska alebo antikoncepčné tabletky s obsahom gestagénov, ktoré sú vhodné aj počas citlivého obdobia dojčenia. Prípadne siahnite po bariérovej antikoncepcii ako sú kondóm, pesar, spermicídne prípravky - gél, krém, pena, tabletky.

čítať viac

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor