MENU
zdravy-zivot

UHORKY vedia liečiť aj uzdraviť. TOTO by ste o nich mali vedieť

Young,Woman,Holding,Glass,With,Fresh,Cucumber,Water,,Closeup
Zdroj: SHUTTERSTOCK

Súvisiace témy

Zdravý život

UHORKY vedia liečiť aj uzdraviť. TOTO by ste o nich mali vedieť

Kráľovné sezóny sú naozaj všestrannou potravinou. Sú skvelým jedlom, hodia sa na zaváranie a nakladanie, a navyše majú aj liečivé a kozmetické účinky. Presvedčte sa sami.

Lokálna zelenina

Uhorky sú všestrannou a výnimočnou zeleninou vďaka svojím účinkom na zdravie a krásu.Uhorky sú všestrannou a výnimočnou zeleninou vďaka svojím účinkom na zdravie a krásu.
Uhorky sú všestrannou a výnimočnou zeleninou vďaka svojím účinkom na zdravie a krásu.
Zdroj: Shutterstock

Neexistuje snáď záhradka v ktorej by neboli zasadené uhorky, alebo domácnosť kde by chýbali v chladničke. Je to najbežnejšia a najprirodzenejšia zelenina pre naše klimatické pásmo. Pôvodom sú však z Indie, ale v súčasnosti sa pestujú po celom svete a sú dostupné vo veľkom množstve odrôd. Sú univerzálne, všestranne využiteľné, veľmi obľúbené a výnimočné vďaka svojím účinkom na krásu aj zdravie.

Zdravá zelenina plná vody

Uhorky sú čistou zásobárňou vody, v ich dužine je jej až 96% a zvyšok tvoria cukry, vitamíny A, C, K, B skupiny, minerály ako draslík, horčík, vápnik, meď, sodík, mangán, fosfor a antioxidanty.

Vďaka veľkému obsahu vody patria medzi zásadité potraviny, čím prispievajú k správnemu metabolizmu a detoxikácii organizmu. Jedením uhoriek si dopĺňate aj pitný režim a telo sa prirodzene čistí. Predchádzate tak vzniku zápalových ochorení, hlavne zápalom močových ciest.

Anketa
Máte radi uhorky?

O ďalších zdravotných účinkoch uhoriek sa dočítate na nasledujúcich stranách:

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor