MENU
zdravy-zivot

Zápach nôh pomôže odstrániť TÁTO maličkosť. Máte ju doma

Čo pomôže proti zápachu?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Zápach nôh pomôže odstrániť TÁTO maličkosť. Máte ju doma

Dokáže znepríjemniť deň vám i ľuďom vo vašom okolí. Bromodóza alebo zapáchajúce nohy je bežný zdravotný stav. Ako sa ho zbaviť?

Zápach nôh je bežný problém, ktorý spôsobuje nadmerné potenie chodidiel, kde sa potom ľahko množia baktérie. Často sa takémuto problému nevyhnú ani inak veľmi čistotní ľudia. Našťastie, pár domácich prostriedkov vás bromodózy dokáže účinne zbaviť.

Hygiena

Ak sa chcete zapáchajúcich nôh zbaviť, na prvom mieste by mala byť dostatočná hygiena. Nohy by ste si mali umývať aspoň raz denne, ideálne jemnou kefou a mydlovou vodou. Vyskúšať môžete aj rôzne protiplesňové a antibakteriálne mydlá. Po umytí je dôležité nohy starostlivo osušiť, najmä priestory medzi prstami, kde je potivosť najväčšia. Myslite aj na nechty. Pravidelne ich zastrihávajte a čiste.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžem sa po implantácii umelého kĺbu vrátiť do práce?

Po operácii umelého kolenného kĺbu, odborne TEP, sa môžete bez problémov vrátiť do práce - samozrejme, ak sa nevyskytnú komplikácie. Úplná rekonvalescencia po operácii jedného kolenného kĺbu trvá približne pol roka, ale je to individuálne. Dĺžka závisí od vašej kondície, zdravotného stavu, ako aj od druhu vykonávanej práce. Iné je, keď pracujete z domu a sedíte za počítačom, a iné je, keď pracujete fyzicky.

Ak by ste mali absolvovať aj operáciu druhého kolena, ideálne je naplánovať si ju, až keď sa prvá dolná končatina úplne adapatuje na záťaž, budete mať vypracovaný stereotyp chôdze a svalstvo bude dobre tonizované. Samozrejme, na druhý zákrok musí byť človek pripravený aj po psychickej stránke.

čítať viac

Je pravda, že hrčka na očnom bielku je znamienko alergikov?

Deti aj dorast by mali pravidelne podstupovať preventívnu prehliadku u očného lekára. Môžete ubezpečiť svojho syna, že ho takáto návšteva nebude bolieť. V tomto prípade je však tiež potrebné podstúpiť vyšetrenie zraku. Môže ísť o prechodný jav, ale aj nemusí. V prípade prechodného javu možno podstúpiť symptomatickú liečbu vo forme očných kvapiek. O ich výbere musí rozhodnúť očný lekár. Ak ide o trvalý jav a ak to výsledky dôsledného vyšetrenia umožnia, zvážila by som aj chirurgické odstránenie daných hrčiek.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor