MENU
zdravy-zivot

Zápach nôh pomôže odstrániť TÁTO maličkosť. Máte ju doma

Čo pomôže proti zápachu?
Zdravý život

Zápach nôh pomôže odstrániť TÁTO maličkosť. Máte ju doma

Dokáže znepríjemniť deň vám i ľuďom vo vašom okolí. Bromodóza alebo zapáchajúce nohy je bežný zdravotný stav. Ako sa ho zbaviť?

Zápach nôh je bežný problém, ktorý spôsobuje nadmerné potenie chodidiel, kde sa potom ľahko množia baktérie. Často sa takémuto problému nevyhnú ani inak veľmi čistotní ľudia. Našťastie, pár domácich prostriedkov vás bromodózy dokáže účinne zbaviť.

Hygiena

Ak sa chcete zapáchajúcich nôh zbaviť, na prvom mieste by mala byť dostatočná hygiena. Nohy by ste si mali umývať aspoň raz denne, ideálne jemnou kefou a mydlovou vodou. Vyskúšať môžete aj rôzne protiplesňové a antibakteriálne mydlá. Po umytí je dôležité nohy starostlivo osušiť, najmä priestory medzi prstami, kde je potivosť najväčšia. Myslite aj na nechty. Pravidelne ich zastrihávajte a čiste.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Mám cystu na vaječníkoch, ktorú vraj stačí sledovať. O čo ide?

Problematika cýst vaječníkov je komplikovanejšia, ako sa možno zdá, nakoľko vo vaječníku môže vznikať, v porovnaní s inými orgánmi, veľké množstvo rôznych nádorov. Jednak sú to nepravé nádory vaječníka, takzvané retenčné cysty, častá je folikulárna cysta, ďalej luteálna, korpusluteálna,  endometroidná a parovariálna cysta.

Cystickú zložku majú často aj benígne, teda nezhubné nádory. V prípade, že pacientka je vo fertilnom veku, teda máva pravidelné menštruácie, pomerne častá je folikulárna cysta, ktorá vzniká z neprasknutého folikulu. Pacientka väčšinou nemá žiadne ťažkosti a cysta sa diagnostikuje pri preventívnej gynekologickej prehliadke. Väčšinou si nevyžaduje liečbu a ultrazvuková kontrola sa odporúča po 2-3 mesiacoch.

Pri diagnostikovaní patologického nálezu, respektíve zistení odchýlky od normy, lekár vysvetlí pacientke o aký problém ide a aké sú možnosti riešenia. Ak pacientke nie je niečo jasné, je potrebné pýtať si vysvetlenie od lekára, ktorý ju vyšetril. Je to nepochybne lepšie, ako neskôr hľadať odpovede na internete. Tie môžu byť nepresné a na niektorých fórach až zavádzajúce.

čítať viac

Trápi ma krvácanie ďasien, môžem ísť na dentálnu hygienu?

V prípade, že máte paradentózu, mali by ste chodiť na dentálnu hygienu pravidelne. Je to veľmi dôležitá súčasť jej liečby. Na dentálnej hygiene vám dôkladne zuby vyčistia, poradia, akou technikou ich doma čistiť, ako sa o ne starať, prípadne aké preparáty používať. Určite neváhajte a vyhľadajte dentálnu hygieničku čo najskôr.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor