MENU
zdravy-zivot

Poškodenie zubov, vysoký tlak aj depresia vám hrozia, ak neprestanete s TÝMTO

Poznáte správne odpovede?
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Poškodenie zubov, vysoký tlak aj depresia vám hrozia, ak neprestanete s TÝMTO

Robíte ich denne, a ani si to neuvedomujete? Zlé návyky, ktoré sú na prvý pohľad neškodné, ale ak sa stanú pravidelnosťou, môžu viesť k vážnym ochoreniam.

Odborníci z Web MD upozorňujú na 10 zlozvykov, ktoré robí väčšina ľudí. Ak sa stanú dennou rutinou, poškodzujete si nevedome zdravie. Čítajte, ktoré sú tie najnebezpečnejšie ►►►

1. Fajčenie

To je asi ten najhorší zlozvyk, ktorý môžete robiť. Fajčenie negatívne zasahuje všetky orgány v tele a oslabuje imunitu. Prestaňte fajčiť hneď! Znížite tak šance na vznik rakoviny pľúc, bronchitídy, tuberkulózy, kardiovaskulárnym ochorení, mŕtvice, artritídy, cukrovky a iných zdravotných problémov. Rovnako nebezpečné je aj pasívne fajčenie.

Pokračovať Ďalej (1/10)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor