MENU
zdravy-zivot

Zabudnite na diéty: Tieto 4 veci robte každý deň a schudnete 2x rýchlejšie

Beautiful,Caucasian,Woman,Holding,Paper,Bag,With,Bread,And,Groceries
Zdravý život

Zabudnite na diéty: Tieto 4 veci robte každý deň a schudnete 2x rýchlejšie

Túžite zhodiť pár kíl, no počítanie kalórií či náročné diéty nie sú to pravé pre vás? Pozrite sa na 4 jednoduché kroky, ktoré vám pomôžu schudnúť.

Na ceste za vysnívanou postavou vám môžu pomôcť malé, ale efektívne veci. Poradíme vám, na čo by ste nemali zabúdať. 

Pite, pite, pite

Neviete začať deň bez šálky kávy? Neodopierajte si ju, ale snažte sa ju nesladiť. V priebehu dňa pite už len vodu alebo nesladené čaje. Vodu si môžete ochutiť bylinkami, napríklad mätou, medovkou alebo citrónom, nakrájanou šalátovou uhorkou či zázvorom. Pamätajte, denne by ste mali vypiť aspoň 2 a pol litra

Ak chcete schudnúť, zabudnúť by ste mali na nápoje, ktoré obsahujú sladidlá. Od šiestej večer aj na kofeín alebo teín, ktoré môžu prispievať k nekvalitnému spánku. Kvôli rovnakému dôvodu nepite ani tesne pred spaním, aby vás v noci následne zbytočne nebudila potreba ísť na toaletu.

Pokračovať Ďalej (1/4)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Na jazyku sa mi už dlhší čas tvoria prasklinky. Čo by to mohlo byť?

Za prasklinami či ryhami na jazyku sa môže skrývať veľa príčin. Niektorí pacienti majú na jazyku viacero trhlín – aj hlbokých. Sklon k popraskanému jazyku môže byť vrodený, ale pomerne častou príčinou je „geografický“ či „mapovitý“ jazyk. Papily – malé hrbolčeky na povrchu, sa vyhladia a vytvoria „mapu“. Zmeny na jazyku však môžu odrážať aj systémové ochorenie, ochorenie tráviaceho traktu, alergické ochorenie, problémy so zubami alebo nedostatok vitamínov či minerálov. V prípade podozrenia na imunoalergiologickú príčinu robíme celkové vyšet renie a posúdenie celého organizmu, fyzikálne vyšet renie, odbery krvi a výtery. Nezriedka sa v praskline či ryhe zachytia organizmy, ktoré spôsobujú zápalové zmeny. Dôležitá je preto hygiena ústnej dutiny a čistenie jazyka. Stretli sme sa s prípadmi, že väčšie problémy než prasklina spôsobili pacientom nevhodné prostriedky ústnej hygieny, presnejšie ich zložky, na ktoré boli precitlivení. Dôkladné vyšetrenie je preto nutnosťou.

čítať viac

Čaká ma odstránenie polypu krčka maternice. Ako dlho trvá práceneschopnosť?

Uvedené výkony je možné vykonať naraz alebo samostatne – postupne za sebou s tým, že sa najprv odstráni polyp abtorquáciou a následný výkon sa urobí až po obdržaní výsledku histologického vyšetrenia polypu. Abtorquáciu menšieho polypu je možné vykonať aj ambulantne bez narkózy a bez práceneschopnosti, väčšie polypy so širšou stopkou je potrebné odstrániť v celkovej anestéze v zariadení jednodňovej chirurgie, stačí jedeň deň voľna po zákroku. Laservaporizácia nie je z hľadiska vnímania pacientky a rekonvalescencie náročný výkon, pacientka môže ísť domov v deň zákroku eventuálne na druhý deň. Záleží od zariadenia, v ktorom sa vykonáva.

Všeobecne platí, že dĺžka práceneschopnosti môže byť aj pri rovnakých výkonoch rôzna, záleží na veku pacientky, celkovom zdravotnom stave, respektíve pridružených ochoreniach, hmotnosti, rýchlosti hojenia, druhu a náročnosti práce pacientky a podobne. Tieto faktory by mal zhodnotiť lekár vrámci poučenia pred výkonom. Práceneschopnosť predpokladám v dĺžke niekoľkých dní.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor