MENU
zdravy-zivot

Trénujete online? 6 trikov ako pri cvičení vydržať

Ako vybrať online tréning

Súvisiace témy

Zdravý život

Trénujete online? 6 trikov ako pri cvičení vydržať

Ako sa zorientovať v množstve ponúk cvičení, ktoré nájdete nielen na weboch, ale aj na sociálnych sieťach i aplikáciách, radí trénerka.

Hýbať sa treba, nielen kvôli udržaniu fyzickej, ale i psychickej kondície. Cvičenie sa presunulo do online priestoru. Ako sa však v množstve ponúk zorientovať, ako si vybrať trénera a pripraviť sa na domáci tréning? Nájdete kvalitných trénerov, ktorí ponúkajú online tréningy zadarmo. Niektorí ich zase mali počas prvej vlny bezplatné a postupne si vytvorili uzatvorené skupiny. To, či je online hodina spoplat- nená alebo nie, určite nie je záruka kvality. 

1. Je vám blízky obsah?

Veľkou výhodou je, ak trénera poznáte a hodiny sa len presunuli na online. „Je to pre vás prirodzená autorita. Máte zvládnutú techniku cvičenia, poznáte skladbu hodiny a viete, čo môžete od neho čakať. Ak je vám obsah tréningu blízky, skôr si na cvičenie nájdete čas a vydržíte pri ňom,“ uvažuje o novom type trénovania, ktorého plusy a mínusy objavujú aj samotní odborníci, Lucia Medeková. Blízky vám však môže byť aj tréner, ktoré poznáte z médií alebo zo sociálnych sietí. V každom prípade aj v online podobe by ste mali pociťovať s trénerom určitú mentálnu súhru. Vyhovovať vám musí aj typ cvičenia. Ak si vyberáte naslepo, klikajte po internete a pátrajte po odbornosti či skúsenostiach trénera. Jeho profesionálne pozadie je tiež dôležité. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je vhodné odstraňovať aj mnohopočetné lipómy po celom tele?

Lipómy sú benígne ochorenie charakterizované pomnožením tukového tkaniva v podkožnom tuku. Nezasahujú do kože ani do hlbších štruktúr. Najčastejšou príčinou vzniku je autozomálne dominantné genetické ochorenie na chromozóme 12q15. Existujú však viaceré formy. Hlavným problémom, prečo prichádzajú pacienti a chcú lipóm odstrániť je zlý vzhľad, hrče po tele nie sú príjemné. Uzly môžu byť bolestivé a niekedy veľké tukové hrče dokonca bránia pohybu. Vybrať sa odporúča pri všetkých lipómoch, ktoré spôsobujú takéto obtiaže. Lipómy sa odstraňujú vcelku a ich recidíva je nepravdepodobná. Občas býva viac lipómov vedľa seba, a pri ponechaní niektorých sa ochorenie môže vracať. Rez sa robí podľa veľkosti samotného lipómu a predstavuje asi tretinu až polovicu jeho veľkosti. Po výkone teda, samozrejme, ostáva jazva. Alternatívou je laserová liposukcia, ktorá je ako jediná schopná narušiť celistvosť nádorových buniek a odsať ich. Výkon sa robí vždy v lokálnej anestézii. Jazva pri laserovom odstránení je minimálna, ale výkon je ale zdĺhavejší.

čítať viac

Dcérka odmieta umelé mlieko. Prechádza dojčenským štrajkom?

O dojčenskom štrajku som tiež počula len v súvislosti s dojčením. Odmietanie mlieka bude pravdepodobne súvisieť so zavádzaním príkrmov, keďže je vo veku, keď ich už určite dostáva. Je možné, že už toľko mlieka nepotrebuje. Určite ju nenúťte mlieko piť a uistite sa, že je zdravá. Dieťa vie, koľko potrebuje piť a kedy je hladné. Počkajte niekoľko dní a potom to opäť vyskúšajte. Skúste sa zamyslieť nad príčinou averzie ako nepríjemné a stresujúce pocity pri kŕmení, bolesť, nepohodlie pri kŕmení, napríklad pri refluxe, intolerancii alebo alergie na bielkovinu kravského mlieka, zúbky a podobne.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia