MENU
zdravy-zivot

Trénujete online? 6 trikov ako pri cvičení vydržať

Ako vybrať online tréning

Súvisiace témy

Zdravý život

Trénujete online? 6 trikov ako pri cvičení vydržať

Ako sa zorientovať v množstve ponúk cvičení, ktoré nájdete nielen na weboch, ale aj na sociálnych sieťach i aplikáciách, radí trénerka.

Hýbať sa treba, nielen kvôli udržaniu fyzickej, ale i psychickej kondície. Cvičenie sa presunulo do online priestoru. Ako sa však v množstve ponúk zorientovať, ako si vybrať trénera a pripraviť sa na domáci tréning? Nájdete kvalitných trénerov, ktorí ponúkajú online tréningy zadarmo. Niektorí ich zase mali počas prvej vlny bezplatné a postupne si vytvorili uzatvorené skupiny. To, či je online hodina spoplat- nená alebo nie, určite nie je záruka kvality. 

1. Je vám blízky obsah?

Veľkou výhodou je, ak trénera poznáte a hodiny sa len presunuli na online. „Je to pre vás prirodzená autorita. Máte zvládnutú techniku cvičenia, poznáte skladbu hodiny a viete, čo môžete od neho čakať. Ak je vám obsah tréningu blízky, skôr si na cvičenie nájdete čas a vydržíte pri ňom,“ uvažuje o novom type trénovania, ktorého plusy a mínusy objavujú aj samotní odborníci, Lucia Medeková. Blízky vám však môže byť aj tréner, ktoré poznáte z médií alebo zo sociálnych sietí. V každom prípade aj v online podobe by ste mali pociťovať s trénerom určitú mentálnu súhru. Vyhovovať vám musí aj typ cvičenia. Ak si vyberáte naslepo, klikajte po internete a pátrajte po odbornosti či skúsenostiach trénera. Jeho profesionálne pozadie je tiež dôležité. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môžu hemoroidy spôsobovať vlhkosť v spodnej bielizni?

Tento problém je veľmi častý. Ide o infekciu kože, ktorá opakovane vzniká okolo konečníka a často sa prenáša aj na genitálie. Ak poznáme príčinu, vieme túto nepríjemnosť liečiť. V prvom rade je to infekcia kože zo stolice, pomnoženie baktérií potením či nevhodnou bielizňou. Následne je to samoliečba kúpaním, čipkami, podľa rád z internetu a podobne. Po preliečení vzniká samoinfikovanie a postupne rezistencia. Opakované infekcie sú najčastejšie spôsobované vyklenovaním hemoroidálneho tkaniva z konečníka navonok pri zakašľaní, stolici, uvoľnení sa či dvíhaní bremien. Kolobeh je zaručený. Liečba teda patrí výlučne do rúk skúseného chirurga, ktorý sa tomu venuje. Musí byť kombinovaná podľa rozsahu a často je potrebné urobiť aj kultivačné vyšetrenie. Vhodné sú menej invazívne zákroky, ako napríklad ošetrenie laserom.

čítať viac

Má zmysel dávať dieťaťu probiotiká na lepšiu imunitu?

Nie. Myslím si, že už ich nepotrebuje. Ale na druhej strane mu neublížia. Verím, že celý rok ste mu nedávali len jeden druh probiotík, ale striedali ich. Ak nemá problém so stolicou, bolesti bruška, môžete ich vysadiť. Chlapček už má pestrú stravu a verím, že dostatok vitamínov, minerálov a vlákniny v strave.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia