MENU

Súvisiace témy

Zdravý život

Trénujete online? 6 trikov ako pri cvičení vydržať

2. Sledujte skladbu

O kvalite trénera napovie aj skladba hodiny. Online priestor je obrovský a predcvičovať môže naozaj ktokoľvek. Často stačí sebavedomie, pekná postava, športové oblečenie a kamera. Na čo si treba dávať pri výbere cvičenia pozor? Musí byť komplexné. Niekto cvičí hodinu, iný štyridsať, dvadsať či dokonca desať minút. Podľa mňa sú chybou cviky vytrhnuté z konceptu alebo tréningy, ktoré trvajú pár desiatok minút. Tréning je systém. Bez rozcvičenia či strečingu nemá fyziologickú hodnotu, je to skôr spôsob, ako sa len prezentovať,“ dáva tipy, ako sa zorientovať v online tréningoch, odborníčka.

Online tréningOnline tréning
Zdroj: Shutterstock

„Plnohodnotný tréning by mal mať priemerne štyridsať minút. Cvičenie musí mať pevnú skladbu. Po rozcvičení nasleduje hlavná časť, ktorá by mala byť zacielená na posilňovanie. Ideálne je, ak obsiahne celé telo. Aj jeden z najkratších intervalových tréningov trvá dvadsať minút. Má osem stanovíšť, dvadsať sekúnd cvičíte, desať oddychujete.” Na začiatku však musí byť desaťminútová rozcvička a na záver päťminútový cool down, keď sa celý organizmus upokojí. 

SPÄŤ
2/6
ĎALEJ

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Naše bábätko cez deň nespáva. Ako mu upraviť režim?

Potreba spánku dvoj- až trojmesačného bábätka sa nemení z hľadiska priemerného času spánku, ale dochádza k posunu denného a nočného spánku. Nočný čas sa predlžuje a denný sa skracuje. Priemerná doba denného spánku je 4-5 hodín. Počet odpočinkov počas dňa medzi tretím až štvrtým mesiacom až prvým rokom klesá. Uprednostňujte zaspávanie v pokojnej atmosfére, zachovávajte rovnaký rituál uspávania. Cez deň buďte čo najviac spolu vonku, ak ste doma, vpusťte do bytu čo najviac svetla. Počas dňa sa spolu veľa hrajte, maznajte, rozprávajte, v noci podľa možnosti nerozsvecujte svetlo a obmedzte dlhší kontakt. Buďte flexibilní na potreby a požiadavky dieťatka. Jemný zvuk v pozadí neprekáža, ale veľkému hluku sa vyhnite.

čítať viac

Kedy je najvyšší čas vymeniť detskú kefku za „dospelácku“?

Je to veľmi individuálne. Neexistuje správny vek, alebo tabuľka, podľa ktorej sa riadiť. Dôležité je, aby boli zúbky dobre vyčistené a aby ste ich do 12 roku života dieťatka dočisťovali. Všeobecne ale platí, že menšou kefkou sa zuby čistia lepšie a dôslednejšie. Mám veľa dospelých klientov, ktorí si kvôli menším ústam nedokážu dôkladne vyčistiť zuby „dospeláckou“ kefkou a odporúčam im preto používať tie detské. Keď ju ale budete chcieť vymeniť, siahnite skôr po takej, ktorá má menšiu hlavičku a hlavne rovné štetinky. Určite by som ale aspoň do tých 12 rokov zostala pri detskej kefke.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor