MENU
zdravy-zivot

Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!

Venadom – jedinečný lahodný nápoj
Zdroj: AdobeStock
Zdravý život

Trápia Vás zanesené cievy? Máme pre Vás unikátne riešenie!

Ateroskleróza, varixy (kŕčové žily), trombóza, hypertenzia, infarkt myokardu, náhla cievna mozgová príhoda. To sú ochorenia, ktoré sú v Európe najčastejšou príčinou smrti a ich rozvoj hrozí každému, kto má zle vyživené cievy alebo cievy zanesené nahromadenými nežiadúcimi látkami, čím dochádza k ich zúženiu až upchatiu. My poznáme účinné a efektívne riešenie, ako problémom s cievami predchádzať.

Krvné cievy predstavujú uzavretý systém a zabezpečujú transport živín, krvných plynov a odpadových látok do buniek a z buniek celého tela. Ak je táto dôležitá trasa zablokovaná, orgány začnú hladovať a život v organizme sa spomaľuje. Až sa môže celkom zastaviť.

Ako spoznáme, že máme problém s cievami?

Problém s cievami môžu predpovedať bolesti hlavy, kolísavý krvný tlak, zvonenie v ušiach, studené ruky a nohy alebo znížená citlivosť v prstoch na rukách, vznik kŕčových žíl či zhoršujúca sa pamäť. Sprievodným príznakom je pokles celkovej energie. Obzvlášť veľkú pozornosť je potrebné venovať častým kŕčom v lýtkach, pocitu „ťažkých nôh“ a opuchnutým nohám vo večerných hodinách. Opuch je často sprevádzaný svalovou bolesťou a kŕčmi, ktoré sú výsledkom zhoršeného prietoku krvi. V tomto prípade je už potrebné konzultovať problémy s lekárom.

S vyššie uvedenými problémami sa stretávame u starších ľudí, u ktorých klesá elasticita ciev, ale čoraz častejšie aj u mladých ľudí. Ak sa neliečia, spôsobujú nielen nepríjemné pocity ale aj závažnejšie komplikácie a ochorenia. Preto ich neodporúčame v žiadnom prípade podceňovať.

Postupné zanášanie ciev a zmenšujúci sa prietok cirkulácie krvi v cievachPostupné zanášanie ciev a zmenšujúci sa prietok cirkulácie krvi v cievach
Postupné zanášanie ciev a zmenšujúci sa prietok cirkulácie krvi v cievach
Zdroj: KOMPAVA

Ako týmto ochoreniam predísť?

Veľký vplyv na rozvoji srdcovo-cievnych ochorení má rýchly a unáhlený spôsob života, stres, málo pohybu, nadváha, užívanie hormonálnej antikoncepcie, neduhy ako alkohol a fajčenie a v neposlednom rade nevyvážená strava. Svoj podiel zohráva aj dedičná predispozícia. Ako najvhodnejší spôsob predchádzaniu rizika vzniku srdcovo-cievnych ochorení je vhodná prevencia, ktorej nevyhnutnou súčasťou je pravidelný pohyb, zdravý spôsob života a prísun potrebných výživových látok.

A práve na výživu ciev zvnútra sa zamerali aj v spoločnosti KOMPAVA a vyvinuli veľmi účinnú a efektívnu NOVINKU - výživový doplnok pod názvom VENADOM.

Ilustračné fotoIlustračné foto
Ilustračné foto
Zdroj: KOMPAVA

„VENADOM je vyvinutý tak, aby zabezpečil prísun potrebných živín pre cievy prostredníctvom pohodlného užívania vo forme nápoja bez nutnosti prehĺtania kapsúl či tabliet.“

Prečo je Venadom unikátny?

Ide o originálnu a výnimočnú výživu cievvo forme osviežujúceho nápoja s obsahom mikronizovanéhodiosmínuhesperidínu. Okrem toho obsahuje ďalších 7 zložiek pre normálnu funkciu kardiovaskulárneho systému, ako aj účinné odstránenie nežiadúcich usadenín a výživu stien ciev, ktoré vekom strácajú svoju pevnosť a pružnosť.

Nápoj na zdravé a pružné cievyNápoj na zdravé a pružné cievy
Nápoj na zdravé a pružné cievy
Zdroj: KOMPAVA

Bioflavonoidy diosmín a hesperidín sú lekármi najčastejšie odporúčané látky pre cievy. Tieto zložky sa prirodzene vyskytujú v bielej časti šupky citrusových plodov ako je pomaranč, grep alebo citrón a sú známe pre svoje antioxidačné a protizápalové vlastnosti. Mikronizovaná forma diosmínu a hesperidínu zlepšuje ich prechod cez tráviacu sliznicu do krvi, čím sa zabezpečí ich vysoká vstrebateľnosť. Ich najväčší význam spočíva v tom, že blokujú zápalovú reakciu v žilových chlopniach a stenách ciev, prispievajú k udržaniu normálnej hladiny cholesterolu v krvi, redukujú veľkosť usadenín v cievach, zvyšujú ich odolnosť a znižujú riziko vzniku kŕčových žíl, hemoroidov a trombotických stavov.

K ďalším významným zložkám Venadomu patrí kolagén typu I, ktorý zabezpečuje elasticitu, celistvosť a pevnosť cievnej steny a znižuje riziko vzniku kŕčových a metličkovitých žíl.

Elasticitu a pevnosť ciev zabezpečuje aj bambusový extrakt, ktorý obsahuje až 70 % kremíka. Kremík je dôležitá zložka cievnych stien. Správa sa ako kolagén booster, čiže podporuje tvorbu kolagénu a elastínu, a tak zabezpečuje pružnosť ciev. Obsah kremíka v tkanivách a aorte významne klesá s vekom, hlavne u žien.
Na priechodnosti ciev a odstraňovaní usadenín z ciev sa podieľa rastlinný enzým bromelaín, nazývaný aj “ananásový extrakt”. Je prítomný v stonkách, listoch, šupke a plodoch ananásu. Čistí cievy od nežiadúcich usadenín, rozkladá fibrín v krvi a dokázateľne znižuje riziko infarktu, vysokého krvného tlaku a iných cievnych ochorení. Bromelaín je tiež veľmi silný antioxidant.

Schopnosť zlepšovať priechodnosť ciev a cirkuláciu krvi v cievach má i aminokyselina L-arginín, ktorú Venadom obsahuje. Z L-arginínu sa v cievach tvorí oxid dusnatý. Oxid dusnatý zohráva veľmi pozitívnu úlohu v srdcovo-cievnom systéme. Vo veľkej miere sa produkuje vo vnútornej výstelke cievnej steny. Ide o molekulu, ktorá udržiava normálny krvný tlak. V poškodenej cieve sa však nadmerne produkujú aj reaktívne formy kyslíka (kyslíkové radikály), ktoré oxid dusnatý okamžite ničia. Na oxid dusnatý negatívne vplýva fajčenie a príliš mastná strava. Práve L-arginín podporuje tvorbu oxidu dusnatého. Táto molekula sa podieľa na znižovaní rizika vzniku závažných civilizačných ochorení akými sú hypertenzia, diabetes či obezita, ale aj sociálny stres, poruchy biorytmov a duševné choroby. Má schopnosť chrániť srdce a mozog tým, že rozširuje cievy pre lepšie prúdenie krvi, čím sa podieľa na okysličení organizmu a rozvádzaní živín po organizme.

V neposlednom rade Venadom obsahuje pre zdravie ciev tiež účinné antioxidanty ako vitamín C, betakarotén či extrakt zo zeleného čaju, ktoré pôsobia ako ochrana pred oxidačným stresom. Vitamín C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu a k správnej funkcii krvných ciev. Extrakt zo zeleného čaju pomáha udržiavať normálnu hladinu cholesterolu. Betakarotén sa považuje za karotenoid provitamínu A, čo znamená, že ho telo dokáže premeniť na vitamín A (retinol), ktorý pôsobí ako antioxidant a pomáha chrániť bunky pred nepriaznivými účinkami škodlivých voľných radikálov.

Pre koho je drink na cievy - VENADOM - vhodný?

Venadom je vhodný pre ľudí, ktorí trpia rôznymi ochoreniami ciev, výskytom hemoroidov či kŕčových žíl, vysokým krvným tlakom alebo pocitom ťažkých nôh spôsobeným opuchom končatín. Jeho užívanie sa odporúča aj tým, ktorí majú vysoké riziko rozvoja kardiovaskulárnych ochorení (fajčiari, ľudia s nadváhou, s diabetes mellitus, s vysokým psychickým stresom alebo s vyššou hladinou cholesterolu) a tým, ktorí majú genetické predispozície vzniku kardiovaskulárnych ochorení.

„Viaceré výskumy preukázali, že zdravšie krvné cievy
pomáhajú znížiť riziko demencie u seniorov.“

Zdravé cievy aj vďaka ich diagnostike v centre Metflex

Riziko vzniku kardiovaskulárnych ochorení, ako aj stav pružnosti cievnych stien, je možné diagnostikovať prístrojom Max Pulse v centre Metflex, ktoré sa nachádza priamo v sídle spoločnosti Kompava v Novom Meste nad Váhom. Prístroj je určený pre neinvazívnu diagnostiku autonómneho nervového systému, jeho reakcie na podnety, psychické a fyzické preťaženie organizmu, snímanie srdcovej frekvencie a stav kardiovaskulárneho systému.

Pomocou prístroja Max Pulse vieme v centre Metflex vyšetriť stav cievPomocou prístroja Max Pulse vieme v centre Metflex vyšetriť stav ciev
Pomocou prístroja Max Pulse vieme v centre Metflex vyšetriť stav ciev
Zdroj: KOMPAVA

Na základe nameraných výsledkov je možné odhaliť funkciu sympatického a parasympatického nervového systému. Ich funkcia by mala byť vyvážená, v opačnom prípade môže klient pociťovať psychickú nepohodu alebo neustálu únavu. Významným výstupom vyšetrenia je zhodnotenie úrovne stresového zaťaženia organizmu (fyzický stres, psychický stres) a celkovej stresovej odolnosti. Prístrojom je možné sledovať aj priechodnosť ciev a ich elasticitu.

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac

Nahradí vitamín P aj iné vitamíny, už nemusím nič iné užívať?

Vitamín P je skôr neoficiálny názov, ktorý sa používa na označenie skupiny bioaktívnych látok známych ako flavonoidy. Sú to fytochemikálie, ktoré sa nachádzajú v mnohých potravinách. Majú rôzne účinky, ktoré sú dôležité pre udržanie dobrého zdravia. Antioxidačné pomáhajú neutralizovať voľné radikály v tele, čím ochraňujú bunky pred poškodením a pomáhajú predchádzať rôznym ochoreniam.

Protizápalové účinky majú schopnosť zlepšiť elasticitu ciev a znižovať zápalové procesy v kardiovaskulárnom systéme, čo pomáha znížiť riziko srdcových ochorení. Imunomodulačné podporujú imunitný systém a organizmu pomáhajú bojovať proti infekciám.

Najznámejšie flavonoidy sú citrín, rutín, hesperidín, kvercetín a eriodictyol. Potraviny, ktoré obsahujú bohaté množstvo flavonoidov, teda vitamínu P, sú najmä rôzne druhy ovocia a zeleniny, napríklad jablká, hrozno, citrusové ovocie, brokolica, cesnak, cibuľa, rajčiny, bobuľové ovocie, zelený čaj, horká čokoláda.

Vitamín P môže poskytovať určité benefity, ktoré súvisia s príjmom flavonoidov. Ale je dôležité uvedomiť si, že flavonoidy sú len jedna skupina z mnohých dôležitých vitamínov, minerálov a ďalších živín potrebných pre optimálne zdravie. Takže áno, je vhodné doplniť aj ďalšie vitamíny a minerály popri substitúcii vitamínu P.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor