Dajte zbohom stresu
Stres nie je vždy negatívnym faktorom, ktorý má nepriaznivé účinky na vaše zdravie. Krátkodobý stres, ktorý vás motivuje k lepším výkonom či k dokončeniu dôležitej úlohy môže byť dokonca priaznivý. Problém nastáva až v prípade, že stres je dlhodobým spoločníkom a stáva sa chronickým. Stres z práce či nezdravých medziľudských vzťahov môže mať zásadný vplyv na vaše zdravie a oslabenú imunitu. Ako proti nemu bojovať? Buďte aktívni a doprajte si pohyb v akejkoľvek forme, stretávajte sa s blízkymi a priateľmi, objavujte čaro prírody a zdravo sa stravujte.
Spánok nadovšetko
Kvalitný spánok nielen regeneruje či vyrovnáva hladinu hormónov, no takisto zvyšuje činnosť mozgu. Ako ho však docieliť? V prvom rade sa skúste aspoň polhodinu pred spaním vyvarovať akýmkoľvek obrazovkám, či už ide o televíziu, počítač, alebo mobil. Namiesto toho čítajte alebo počúvajte hudbu. Dôležitým faktorom, za ktorým sa často skrýva únava, bolesti chrbta a svalov, sú aj nekvalitné vankúše a matrace. Nebojte sa preto do nich investovať. K plnohodnotnému oddychu sa dopracujete, ak bude v spálni dostatočne vyvetrané a miestnosť nebude zbytočne prehriata. Obmedzenie kofeínu a alkoholu je už často opakovanou mantrou, ktorá vám ku kvalitnému spánku taktiež jednoznačne pomôže.
Pohybom proti oslabenej imunite
Ľudia, ktorí sa pravidelne pohybujú, majú nižší výskyt vírusových ochorení, miernejšie symptómy nachladnutia a nižšiu úmrtnosť. Pravidelný pohyb, prechádzky a cvičenie sú súčasťou zdravého životného štýlu, ktorý je jedným z hlavných faktorov dobrej imunity. Trápia vás alergie či neustále choroby? Práve dostatok kyslíka v tele bojuje s najrôznejšími baktériami a mikroorganizmami. Pri jeho nedostatku telo pociťuje únavu a stratu sústredenia. Skúste každý deň polhodinu chôdze, dva- až trikrát do týždňa rekreačný šport alebo iné cvičenie po 20 minút a vaše telo sa vám poďakuje. Bude vitálne a v dobrej kondícii. Skúste spojiť pohyb s miernym otužovaním, nesnažte sa zbytočne teplo obliecť, telu tak pomôžete vysporiadať sa s výkyvmi počasia.
Pestrosť na tanieri
To, čo jeme, má vplyv na to, ako sa cítime, akú máme imunitu alebo ako spíme. Spôsob stravovania ovplyvňuje naše fyzické zdravie zásadným spôsobom, preto je pestrosť, čerstvosť a vyváženosť na tanieri dôležitá. Zdravá strava obsahuje veľa vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré majú ochranný protizápalový účinok. Jedálniček by mal byť pestrý a mal by obsahovať všetky potrebné zložky. V najväčšej miere by mali byť zastúpené vitamíny, minerály, enzýmy, bielkoviny, sacharidy a tuky. Preto je dobré konzumovať čo najviac zeleniny a ovocia, strukovín, kuracieho mäsa, ale aj celozrnných obilnín. Naopak, vyhnúť by ste sa mali sladkostiam alebo iným nezdravým, priemyselne spracovaným potravinám.
Nenahraditeľné vitamíny a minerály
Vitamíny a minerály sú základom pre imunitný systém a najmä v zimných mesiacoch by ste mali myslieť na ich dostatočný príjem. Práve v jesennom a zimnom období ste najviac zraniteľní a náchylní podliehať rôznym vírusom, nachladnutiam a sezónnym ochoreniam. Aby ste si zachovali prirodzenú odolnosť organizmu a podporili imunitu, je vhodné siahnuť po vhodných doplnkoch stravy. Sirup Alpikol na podporu imunity obsahuje účinné látky, ako sú extrakty z plodov bazy čiernej, betaglukán z pivných kvasiniek a extrakt z koreňa africkej pelargónie. Plody ostružiny malinovej dodávajú sirupu príjemnú sladkastú chuť. Sirup navyše neobsahuje žiadne syntetické farbivá a arómy.
Viac informácií o výživovom doplnku na podporu imunity Alpikol nájdete na www.alpikol.sk.