MENU
zdravy-zivot

TOPKA na chudnutie. Nie vodu s citrónom, ale TOTO by ste mali piť hneď ráno

Woman,Drinking,Coffee,In,The,Morning,At,Restaurant,(soft,Focus
Zdravý život

TOPKA na chudnutie. Nie vodu s citrónom, ale TOTO by ste mali piť hneď ráno

Telu dodá porciu prospešných látok a podporí spaľovanie tukov. Na zdravie!

Zázračný liečiteľ menom zázvor je nezastupiteľným pomocníkom v kuchyni, ale i liekom proti chrípke či žalúdočným nevoľnostiam. Vedeli ste, že pomôže aj pri chudnutí? Piť by ste ho určite nemali len vtedy, keď cítite, že na vás niečo lezie. 

Zázvorový čaj 

Pripravte si zázvorový čaj z čerstvého koreňa. Naštartuje chudnutie i trávenie. 

Health,,Traditional,Medicine,And,Ethnoscience,Concept,-,Close,Up,OfHealth,,Traditional,Medicine,And,Ethnoscience,Concept,-,Close,Up,Of
Zdroj: Shutterstock

Postup:

Privedieme do varu 300 ml vody a necháme 2 minúty chladnúť. Asi 3 cm kúsok čerstvého zázvoru ošúpeme a nakrájame na tenké plátky. Dáme spolu s 2 ČL bieleho čaju do sitka a zalejeme pripravenou vodou. Necháme pod pokrývkou lúhovať asi 5 minút. Precedíme.

Zázvorový čaj by ste mali piť ako ranný nápoj. Prvú 150 ml šálku si doprajte hneď po prebudení, druhú k raňajkám.

So zázvorom opatrne

Trápi vás cukrovka, žalúdočne problémy alebo užívate lieky proti prekysleniu žalúdka či zrážavosti krvi? Je lepšie ak sa o konzumácii zázvoru poradíte s lekárom. V prípde, že máte žlčové kamene, radšej sa mu vyhnite. Zázvor totiž provokuje tvorbu žlče. 

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako si mám pri kúpaní chrániť vagínu pred vniknutím vody?

Mnoho žien má  problém s vaginálnou mykózou, ktorú spôsobuje premnoženie kvasiniek v pošve. Vysoké riziko prináša kúpanie v bazénoch, a to nielen verejných. Mykózu totiž nespôsobuje znečistenie vody v bazéne, ale naopak jej čistota, dezinfekcia a chlór.

Po kúpaní v bazéne či v chemicky upravovanej vode odporúčam  používať preventívne čípky alebo vaginálne krémy, ktoré opätovne navodia správne pH v pošve. Odporúčam tiež vyzliecť si po kúpaní mokré plavky, aby na podbruško nepôsobila vlhkosť a chlad.

Na trhu existujú špeciálne navrhnuté tampóny, ktoré sa od klasických líšia. Majú inú štruktúru a sú napustené látkou, ktorá chráni pred infekciou. Vazelínové tampóny sú nasiaknuté lekárskou vazelínou a dezinfekčnou látkou, ktorá zabráni vode dostať sa do vnútra vašich intímnych partií. Ženy sú tak chránené od baktérií a rôznych infekcií.

Počas dovolenky a najmä, ak je žena háklivá na rôzne mykózy či infekcie, môžu vazelínové tampóny používať aj mimo menštruáciu, pre ochranu pred neželaným „ničiteľom“ príjemnej dovolenky. Na zváženie sú probiotické tampóny. Ich základom je schopnosť prispôsobiť sa prirodzenému prostrediu ženskej pošvy, ktoré má kyslejšie pH, vyžaduje prítomnosť laktobacilov, ktoré nás ženy chránia pred baktériami. 

čítať viac

Naša jedenásťročná máva občas výtok z pošvy. Je to bežné?

V predpubertálnom období normálny výtok neexistuje. U dievčat počas dospievania vplyvom hormónov sa mení prostredie pošvy. Žliazky krčku maternice začínajú produkovať hlienový sekrét. Tie vytvárajú kyselinu mliečnu, ktorá premieňa chemické prostredie pošvy z neutrálneho na výrazne kyslé. Kým sa však hormóny a činnosť žliazok „zabehnú“, chvíľu to trvá. Preto býva v puberte  sekrécia hojnejšia ako v dospelosti a môže dráždiť doposiaľ nezvyknutú kožu rodidiel. Toto je jediná výnimka, kedy môžeme výtok označiť za „normálny“. Je číry, páchne kyslo, na spodnej bielizni zanechá bezfarebné škvrny, akoby bola naškrobená. Liečbu netreba, na mieste je zvýšená hygiena. Nie strečové vypasované rifle!

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor