MENU
zdravy-zivot

Topánky, ktoré zlepšujú milostný život? Možno práve tie vaše!

Ani prinízke a ani privysoké topánky vám sex nezlepšia.
Zdravý život

Topánky, ktoré zlepšujú milostný život? Možno práve tie vaše!

Viete, aká výška opätku môže zlepšiť váš milostný život? Niektoré topánky majú skutočne túto moc. A nie sú to ihličky!

Väčšina mužov asi potvrdí, že žena v ihličkách skôr zaujme ich pozornosť, ako žena v športovej obuvi či v mokasínach. Jednoducho sú sexi. Podľa staršej štúdie francúzskych odborníkov boli napríklad muži oveľa ochotnejší odpovedať v prieskume verejnej mienky, pokiaľ bola anketárka žena na podpätkoch.

Ale pozor, inormácia pre samotné ženy je: hoci v ihličkách možno vyzeráte zvodnejšie, váš intímny život zlepší iný druh obuvi!

Pomoc pri spevnení panvového dna

Podľa najnovšieho výskumu odborníkov z Univerzity Fu-Tan v Šanghaji nosenie zhruba 5 cm podpätkov pomáha ženám lepšie dosahovať orgazmus. Odborníci zisťovali, ako nosenie topánok s rôznou výškou podpätku ovplyvňuje svaly panvového dna. „Práve tieto svaly ale hrajú významnú úlohu v schopnosti ženy dosiahnuť vyvrcholenie a v kvalite orgazmu. Silnejšie svaly panvového dna zlepšujú sexuálny zážitok ženy. Ochabnuté svaly naopak vedú k problémom pri milovaní a okrem iného aj k inkontinencii,“ vysvetľuje Adam Durčák, ktorý sa zaoberá zdravou sexualitou.

Vysoké, pohodlné či zlepšujúce sex?

Práve nosenie asi 5-centimetrových podpätkov podporuje podľa zistení vedcov také držanie tela, pri ktorom sa vám svaly panvového dna opakovane samovoľne sťahujú, čím sa posilňujú. Najväčší efekt bol pozorovaný u žien, ktoré v takýchto topánkach trávili aspoň 8 hodín denne. Pri nižších, ale aj vyšších podpätkoch rovnakej stimulácie vypozorovaná nebola.

Druhou vecou však je, že podľa ortopédov sú vhodné nižšie topánky, s opätkom do 3 cm. Dilema teda ostáva - nosiť sexi ohličky, alebo stredne vysoké 5 cm opätky na posilnenie panvového dna a lepší orgazmus, alebo nízku obuv, ktorá vám nezničí chrbát, nespôsobí vybočený palec, no nie je ani extra zvodná...

Zdroj: ruzovyslon.cz

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Idem na hormonálny profil. Môžeme sa ďalej snažiť o dieťa alebo mám počkať na výsledky?

V prípade riešenia nepravidelnej menštruácie je potrebné zistiť, či pacientka chce otehotnieť alebo nie. Dôležité je tiež zistiť, či už bola tehotná bola a ako dlho sa jej nedarí otehotnieť. Ak je to viac ako 6 mesiacov, postupuje sa podľa algoritmu riešenia sekundárnej sterility. Dôležitým parametrom je aj vek ženy, so stúpajúcim vekom schopnosť otehotnieť klesá. Únava a pocit na zvracanie sú veľmi nešpecifické príznaky a môžu byť prejavom aj iného zdravotného problému. Je potrebné ich riešiť najprv u praktického lekára, ktorý vylúči ochorenia tráviaceho traktu. Príčina takzvaného missed abortion – zamĺknutého potratu sa zväčša nezistí. Ak otehotniete, je už nepravidelnosť v menštruačnom cykle bezpredmetná, teda nevidím dôvod s otehotnením čakať. Výsledky hormonálneho profilu budú dôležité v prípade, že sa vám otehotnieť nepodarí.

 

čítať viac

Môže dlhý pobyt v tmavšej miestnosti spôsobiť zhoršenie zraku?

V 54 rokoch by Váš brat ešte nemal mať sivý zákal. Sivý zákal vzniká vo vyššom veku ako prejav starnutia. U mladších vzniká v dôsledku užívania niektorých liekov. Pacienti so sivým zákalom však vidia skôr neostro, zahmlene. To ako to popisujete, že brat vníma a vidí pred sebou akoby hmlu, môže byť prejavom  starnutia sklovca. Vtedy pacient občas vidí akoby cez hmlu, občas vidí rôzne lietajúce zákaly. Určite neoslepne, ak ho nedostanete k lekárovi. Ak by to však bolo možné, tak ho časom nechajte vyšetriť u oftalmológa.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor