MENU
zdravy-zivot

SUPER cviky na zadok, brucho i chrbát, a hneď vám bude teplejšie

Lucia Medeková - cvičenie na zahriatie
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

SUPER cviky na zadok, brucho i chrbát, a hneď vám bude teplejšie

Stiahli ste doma kúrenie? Vďaka tipom trénerky Lucie Medekovej vám bude nielen teplejšie, ale spevníte si i svaly.

Začína vám byť pri sedení trochu chladnejšie? Stačí vstať zo stoličky a využiť ju ako pomôcku pri tréningu. Zahreje vás akýkoľvek pohyb, avšak pri cielenom cvičení si postupne posilníte nielen stehenné, brušné, sedacie svalstvo, ale i paže a toľko skúšaný chrbát. Určite si urobte prestávku aj počas práce z domu a zacvičte si. Počas voľných dní môžete zapojiť do tréningu celú rodinu.

1 Postavte sa čelom k stoličke alebo inej pevnej prekážke, môže byť aj nižšia. Vystrite chrbát, spevnite stred tela, ruky dajte vbok. Potom vykročte pravou nohou nahor. Následne za ňou potiahnite celé telo a na záver pokrčenú ľavú nohu, koleno ťahajte nahor. Potom zo stoličky zostúpte a nohy vystriedajte. Snažte sa cvičiť v tempe.

Lucia Medeková - cvičenie na zahriatieLucia Medeková - cvičenie na zahriatie
Zdroj: Robo Hubač
Pokračovať Ďalej (1/12)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Môže priveľa produktov obsahujúcich fluór poškodiť zuby?

Je vhodné myslieť na to, že vždy všetkého veľa škodí. Fluór je pre organizmus potrebný a prijímame ho už vo vode, v strave, v zubných pastách, ako ste uviedli a aj v spomínanom géli. Fluór totiž prispieva k silnejším a odolnejším zubom a znižuje výskyt zubného kazu.

Nadmerný príjem sa prejavuje najmä podľa toho, akým spôsobom ho používate. Ak ide iba o použitie na zuby a nedochádza ku konzumácii prehltnutím, najčastejším prejavom sú biele škvrny na zuboch.

Ak by však dochádzalo k prehĺtaniu, čo je časté najmä u detí, môže dôjsť najmä k odvápneniu kostí a tkanív. To sa prejavuje bolesťami kĺbov, osteoporózou, krehkými zubami a podobne. V prípade nadmerných dávok môžu sa objaviť celkové príznaky, kam patrí najmä porucha pamäťových funkcií a kostná fluoróza, ktorá vedie k stuhnutosti kĺbov.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Ako si môžem pomôcť, aby sa mi zlepšili pečeňové funkcie?

Stukovatenie pečene, steatóza, je chronické ochorenie, pri ktorom sa tukové kvapôčky hromadia v hepatocytoch, pečeňových bunkách. Alkohol je len jednou z príčin vzniku steatózy, vo vašom prípade ide o poruchu metabolizmu, nadmernú telesnú hmotnosť, takzvanú nealkoholovú steatózu.

Pri správnej strave a dostatočnej fyzickej aktivite je možné steatózu zvrátiť. Pokúste sa viesť aktívny životný štýl, jesť správne, normalizovať telesnú hmotnosť. Je potrebné  plynule  znížiť hmotnosť, pretože prudký úbytok môže viesť k zrýchleniu procesov fibrózy pečeňového tkaniva. Pokiaľ ide o medikamentóznu liečbu, možnosťou je užívanie hepatoprotektorov, liekov na báze esenciálnych fosfolipidov, antioxidantov a rastlinných prípravkov, ktoré pomôžu zlepšiť odtok žlče.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor