MENU
zdravy-zivot

SUPER cviky na brucho. Mnohé ste ešte ani nevyskúšali

Lucia Medeková - cvičenie na brucho
Zdroj: Robo Hubač

Súvisiace témy

Zdravý život

SUPER cviky na brucho. Mnohé ste ešte ani nevyskúšali

Skúsená trénerka Lucia Medeková vám ukáže, ako zdravo a efektívne posilňovať stred tela. Odmenou bude nielen pevné brucho.

Posilňujete brucho len klasickými sedmi a ľahmi? Spevnenie stredu tela môže vyzerať úplne inak, navyše sa do cvičenia môže zapájať viac svalových skupín. Vyskúšajte si posilňovanie po novom. Dbajte najmä na správnu techniku. Kým nezvládnete prvú pozíciu, neposúvajte sa ďalej.

1. Ľahnite si na chrbát, dlane uložte voľne popri tele. Zdvihnite nohy, aby bol medzi nimi a trupom pravý uhol. Potom nohy vytiahnite nahor a preložte zadok na pravú stranu. Vráťte sa do východiskovej polohy a zopakujte na ľavú stranu. Cvičte ťahom a nie švihom. Opakujte 8- až 10-krát

Lucia Medeková - cvičenie na bruchoLucia Medeková - cvičenie na brucho
Zdroj: Robo Hubač
Pokračovať Ďalej (1/13)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je ich toľko druhov. Aké sú vhodné probiotiká na zápal žalúdka?

Ak sa jedná o gastritídu alebo žalúdočné vredy, ktoré spôsobuje Helicobacter pylori, tak ako doplnková starostlivosť k liečbe antibiotikami, ale aj preventívne, je vhodné podávanie probiotík. Vhodným kmeňom v boji proti H. pylori je Lactobacilus reuteri. Táto probiotická skupina ako jediná produkuje látku reuterin, ktorá má preukázateľné antimikróbne  vlastnosti.

Vhodné sú aj kmene Lactobacillus  acidophillus LA-5 a Bifidobacterium lactis BB-12. Probiotiká majú pozitívny vplyv na trávenie. Stimulujú tvorbu žalúdočných mucínov (ochranných faktorov žalúdočnej steny) a pomáhajú zvyšovať imunitnú odpoveď v čreve.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac

Užívam liek na zníženie krvného tlaku, môžem sa ísť opaľovať?

Výrobca uvádza v informácii o lieku fotosenzitivitu ako nežiaduci účinok, ktorý sa môže vyskytovať veľmi zriedkavo, čo znamená menej ako 1 človek z 10 000 ľudí. Fotosenzivita spôsobená liekmi sa objavuje ako rozsiahly výsyp na tele – najčastejšie na hrudníku, bruchu, rukách, tvári a stehnách. Ak trpíte týmto nežiaducim účinkom, treba o tom informovať lekára, ktorý vám liek naordinoval a poprípade vám môže zvoliť iné liečivo. V žiadnom prípade neodporúčam liek svojvoľne vynechávať a meniť liečbu. Tým, že si liek budete dávať večer, nežiaduci účinok nezmiernite. Liečivo má polčas rozpadu a eliminácie z tela, takže presunutie dávky liečiva nemá zmysel. Samozrejme, že pri dlhšom pobyte na slnku používajte faktor 50+ a v čase, keď je slnko najsilnejšie – teda od 11. do 15. hodiny – sa zdržiavajte v tieni.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor