MENU
zdravy-zivot

TOP bylinky, ktoré vám naštartujú spaľovanie a trávenie

Bylinky vám pomôžu naštartovať trávenie i chudnutie.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

TOP bylinky, ktoré vám naštartujú spaľovanie a trávenie

Niekedy stačí na rozbehnutie chudnutia maličkosť. Primiešajte si do šalátu správnu bylinku alebo si z nej prípadne urobte čaj. Ktoré sú najlepšie?

Či už potrebujete zhodiť pár kilogramov alebo si udržať hmotnosť, bylinky sú výborným pomocníkom. Spája sa v nich množstvo pozitívnych účinkov, ale niektoré sú predsa len vhodnejšie na rozbehnutie trávenia a iné zasa podporia spaľovanie tukov. Vybrať si ich môžete podľa vlastnej chuti. Bylinkovú kúru si doprajte aspoň týždeň. Využite ich ako prísadu do jedla alebo si uvarte čaj. Denne by ste ich mali skonzumovať približne za dve polievkové lyžice. Na tie najlepšie bylinky si posvietil nemecký portál fitforfun. Ktorá bylinka bude tá vaša?

Podporia spaľovanie:

Petržlenová vňať

Aj petržlenová vňať patrí medzi hodnotné zelené životobudiče. Je plná vitamínu C a K, bielkovín a vlákniny. Konzumáciou dodáte telu vápnik, draslík, železo, meď a zinok. Pozitívne vplýva na tráviaci a vylučovací systém. Najmä olej z nej pomáha pri zápaloch močových ciest a predchádza vzniku močových kameňov. Neodporúča sa však v tehotenstve, pretože stimuluje sťahy maternice.Aj petržlenová vňať patrí medzi hodnotné zelené životobudiče. Je plná vitamínu C a K, bielkovín a vlákniny. Konzumáciou dodáte telu vápnik, draslík, železo, meď a zinok. Pozitívne vplýva na tráviaci a vylučovací systém. Najmä olej z nej pomáha pri zápaloch močových ciest a predchádza vzniku močových kameňov. Neodporúča sa však v tehotenstve, pretože stimuluje sťahy maternice.
Zdroj: Shutterstock

V našej kuchyni patrí ku klasike. Petržlenovú vňať prihoďte do polievky, na zemiaky či mäso. Má pozitívny vplyv na spaľovanie tukov. Spôsobuje to najmä vysoký obsah vitamínu C. Petržlen je navyše bohatý na minerály, odvodňuje a spevňuje spojivové tkanivo.

Ktoré sú ďalšie? ►

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Lekári nevedia nájsť príčinu mojej choroby. Čo spôsobuje neutropéniu?

Neutropénia, inak nízky počet jednej frakcie bielych krviniek, patrí do starostlivosti hematológa. Primárnu neutropéniu odborník často zistí už v detskom veku, sekundárnu najčastejšie zapríčiňuje užívanie niektorých liekov, chemoterapeutík, pôsobenie iných škodlivín, prípadne dlhotrvajúca infekcia, ktorá môže viesť k vyčerpaniu obranyschopnosti.

Potravinové intolerancie či histamínová intolerancia nespôsobujú neutropeniu. Tie by sa mohli s týmto ochorením spájať azda len v prípade ťažkej malnutrície, teda podvýživy, spôsobenej nezmyselnou dlhodobou diétou. Diéty, pri ktorých si ľudia odopierajú rôzne potraviny, sú dnes, žiaľ, pomerne časté.

Dbajte na to, aby ste konzumovali čo najrozmanitejšiu stravu, so zastúpením všetkých makro- aj mikronutrientov a vitamínov. Ak je nález závažný, riaďte sa pokynmi hematológa.

čítať viac

Budem môcť mať deti po zistení dysplázie ťažkého stupňa?

V tomto prípade súhlasím s postupom lekára. Ak máte pochybnosti, zvážte ešte kolposkopické vyšetrenie. Ide o kľúčovú diagnostickú metódu na potvrdenie diagnózy, ak cytologické vyšetrenie krčka maternice preukáže prítomnosť abnormálnych buniek. Vykonáva sa špeciálnym mikroskopom – kolposkopom, ktorý počas vyšetrenia ostáva mimo tela ženy. Je to binokulárny optický nástroj, ktorý odhaľuje okom neviditeľné problémy v krčku maternice. Skúmanú obasť dokáže zväčšiť 8-40krát.

Carcinoma in situ je karcinóm v počiatočnom štádiu, ktorý neprekračuje bazálnu membránu, je obmedzený na epitel, takže nádorové bunky zatiaľ nemohli preniknúť do ciev a lymfatického systému a spôsobiť metastázy.

Terapia Carcinoma in situ v oblasti krčka maternice sa podľa našich postupov lieči výhradne chirurgicky. Odoberie sa vzorka ( biopsia) a postihnuté tkanivo sa odstráni mechanicky, elektricky alebo laserovou kónizáciou. Pacientka je zaradená do rizikovej poradne a je sledovaná. Následná gravidita nie je kontraindikovaná, preto je tento spôsob terapie vhodný pre ženy, ktoré plánujú v budúcnosti otehotnieť.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor