MENU
zdravy-zivot

8 letných SUPERpotravín proti rakovine, cukrovke či Alzheimeru

Čerstvé sezónne ovocie a zelenina je tá najlepšia voľba.
Zdravý život

8 letných SUPERpotravín proti rakovine, cukrovke či Alzheimeru

Sú účinnou prevenciou pred nepríjemnými chorobami. Viete, ktoré potraviny by počas leta nemali chýbať na vašom tanieri?

Je tu leto. To úžasné ročné obdobie, počas ktorého máme k dispozícii najviac čerstvej zeleniny a ovocia. Máme možnosť vybrať si z množstva chutných a zdravých možností. Viete, na ktoré potraviny by ste nemali určite zabúdať? Tu je zoznam 8 super letných potravín a nápojov. 

1. Melón

Červený melón je výnimočné ovocie horúcich letných dní.Červený melón je výnimočné ovocie horúcich letných dní.
Červený melón je výnimočné ovocie horúcich letných dní.
Zdroj: Shutterstock

Osviežujúca, chutná a veľmi zdravá maškrta. Melón pomáha udržiavať vaše telo počas horúcich letných mesiacoch v pohode. Jedným z najväčších pozitív je, že vodný melón obsahuje až 92% vody, kyselinu listovú, vápnik a železo, vitamíny A, B , C a osahuje len veľmi malé množstvo cukru.

Jesť potraviny, ktoré sú plné vody pomáha udržiavať naše kalórie v rovnováhe.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia