MENU
zdravy-zivot

8 najväčších letných nástrah štíhlej línie. Vymeňte ich za TOTO

Chladné nápoje k horúcim letným dňom jednoducho patria. Nezabúdajte ale, že obsahujú veľa kalórií.
Zdravý život

8 najväčších letných nástrah štíhlej línie. Vymeňte ich za TOTO

Grilovanie, zmrzlina, miešané nápoje či „ľahký" šalát. Leto so sebou prináša veľa fantastických kulinárskych zážitkov. Ak si však strážite svoju líniu, pozor na tieto kalorické bomby.

K letu neodmysliteľne patrí aj chutné jedlo a nápoje. Mnohé však skrývajú veľké množstvo kalórií.  Na ktoré doborty by ste si mali dať pozor? A po ktorých zdravších alternatívach môžete radšej siahnuť? 

1. Klobásky, rebierka

Aj grilovanie môže byť zdravé.Aj grilovanie môže byť zdravé.
Aj grilovanie môže byť zdravé.
Zdroj: Shutterstock

Klobásky, kotlety či pečené rebrá sú vernou klasikou každej grilovacej party. Aby ste nepribrali, doprjete si ich s nízkokalorickými prílohami, ako sú listové šaláty alebo pečené zemiaky?

 

Zdravšia alternatíva: Ak si chcete dopriať grilované mäsa, mali by ste siahnuť skôr po hydine alebo rybách.
Pre porovnanie: 100g bravčovej kotlety má 250 kalórií. Rovnaké množstvo grilovaného zubáča má iba 85 kalórií.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je v poriadku, ak mi pri nervozite zvlhnú celé nohavičky?

Nie je isté, či ide o vaginálny výtok. Ženy si často zamieňajú výtok s hlienom, ktorý je prirodzený a potrebný. Svetlý nezapáchajúci sekrét je fyziologický a v malom množstve nie je známkou ochorenia. Je dôsledkom hormonálnych zmien, ktoré sa dejú počas menštruačného cyklu, v období dospievania alebo počas tehotenstva. Na presné určenie vašej diagnózy a nasadenie adekvátnej liečby je potrebné gynekologické vyšetrenie. Ak by predsa šlo o opakujúci sa vaginálny zápal, ideálnym riešením je ošetrenie laserom na úpravu pH v pošve, pri ktorom dochádza k remodelácii tkaniva. Výsledkom je rejuvenizácia vagíny a posilnenie imunity v pošve. Táto terapia je rýchla, bezbolestná a bezpečná.

čítať viac
MUDr. Stela Muránska
MUDr. Stela Muránska
Gynekologička

Môže z veľkého plaču dieťa rozbolieť silno bruško?

Pokiaľ lekár neodhalil žiadnu organickú príčinu a synček je temperamentný, predpokladám, že ide o vzdor. Obdobie vzdoru prichádza väčšinou okolo druhého roku a trvá približne do štyroch. Dieťa sa snaží presadiť si svoje, vzpiera sa, kričí, hádže sa o zem alebo sa vám dokonca snaží ublížiť. Neznamená to, že je nevychované, alebo že vás nemá rado, iba si začína uvedomovať samo seba a svoju osobnosť. Nevie ešte vyjadriť to, čo chce, lomcujú ním emócie a ono ich ešte nedokáže správne spracovať. Potrebuje ich zo seba dostať von. Testuje si hranice a rozvíja sebavedomie, preto je správna reakcia rodičov na vzdor veľmi podstatná. Nebráňte mu sa prejaviť. Zanedlho sa opäť upokojí a bude sa tváriť, akoby sa nič nestalo. Ak je záchvat zlosti veľký, odstráňte z dosahu všetko, čím by si mohol ublížiť. Jediná cesta je vyčkať, kým to prejde. Niekedy pomáha pritúliť ho k sebe a pevne objať, až zovrieť. Alebo odviesť pozornosti.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia