MENU
zdravy-zivot

TOP 8 cvikov na ploché bruško: Aj pre začiatočníkov!

Túžite po pevnom brušku?

Súvisiace témy

Zdravý život

TOP 8 cvikov na ploché bruško: Aj pre začiatočníkov!

Ako schudnúť z brucha? Vyskúšajte efektívne cviky, ktoré zvládne naozaj každý.

Nenáročný tréning je pre všetkých, ktorí s posilňovaním len začínajú. Cviky sú jednoduché a niektoré z nich si určite pamätáte ešte zo základnej školy. Ešte predtým ako sa pustíte do cvičenia, myslite na:

  • správne dýchanie – všeobecne platí, že s výdychom by ste mali ísť  do záberu
  • dobre zvládnutie techniky cviku 
  • krátku pauzu medzi cvikmi, aby si svaly chviľku oddýchli

1. Bicykel

Pri cvičení si dajte pozor jednu z najčistejších chýb - prehýbanie sa v chrbte smerom nahor.Pri cvičení si dajte pozor jednu z najčistejších chýb - prehýbanie sa v chrbte smerom nahor.
Pri cvičení si dajte pozor jednu z najčistejších chýb - prehýbanie sa v chrbte smerom nahor.
Zdroj: Shutterstock

Ľahnite si na chrbát a ruky si dajte za hlavu. S výdychom pokrčte pravé koleno a k nemu pritiahnite trup a ľavý lakeť. Nadýchnite sa, pokrčenú nohu natiahnite a vystriedajte strany - pokrčte ľavé koleno a k nemu priťahujte ľavý lakeť. Pokračujte v striedaní. Chrbát a brucho po celú dobu tlačte k podložke.

Pokračovať Ďalej (1/8)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Je nejaká rozumná alternatíva k fixným zubným strojčekom?

K fixným zubným aparátom existuje aj vyberateľná alternatíva priehľadných plastových násadok na zuby. Čeľustný ortopéd Vám v tomto prípade po vyšetreniach a stanovení plánu liečby vezme odtlačky, z nich sa vylejú modely a na nich sa vyhotoví sekvencia násadok, ktoré v priebehu týždňov meníte. Tieto násadky vyvíjajú na zuby tlak, čím dochádza k posunu chrupu v želanom smere. Pre účinnosť liečby je nutné nosiť násadky minimálne 22 hodín denne, vyberajú sa iba počas jedla a čistenia zubov. Liečba môže trvať jeden až dva roky a finančne je trochu nákladnejšia ako bežný strojček.

čítať viac
MUDr. Rudolf Novotný
MUDr. Rudolf Novotný
Zubný lekár

Syn sa v piatich rokoch pocikáva, skúsili sme všetko

Občasné denné pomočenie, alebo „cvrknutie si“ u menších detí je normálnou súčasťou vývinu. Mnohé deti sú tak zabrané do aktivity alebo hry, že si zabudnú odskočiť na záchod. Na vine môže byť veľa faktorov. Ak dieťa večer alebo tesne pred spaním vypije niekoľko pohárov tekutín, potom sa mu močový mechúr naplní už počas noci. Dieťa sa však s týmto pocitom nemusí zobudiť a nehoda je na svete. Okrem pitného režimu je dôležitý aj pravidelný spánok. Dieťa sa má ukladať a vstávať každý deň v približne rovnakú hodinu. Ďalším režimovým opatrením je určiť, kedy bude chodiť pravidelne na záchod, približne každé dve hodiny, aj keď nepociťuje nutkanie. Vždy by sa malo vycikať dôkladne, aby sa mu o päť minút nechcelo znova. Samozrejmosťou je návšteva toalety tesne pred spaním a hneď po vzbudení. Veľký vplyv na nočné pomočovanie má pohoda dieťaťa a prípadný stres. Rozhodne odporúčam vyšetrenie u detského všeobecného lekára, následne nefrológa alebo urológa.

čítať viac
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
MUDr. Dana Jurečková, PhD.
Pediatrička
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor

Diskusia