Nádche či prechladnutiu sa v zimnom období ťažko ubránime. Plný nos a neustále smrkanie nie sú príjemné, bránia dýchaniu, likvidujú čuch aj chuť. Neraz ich sprevádzajú bolesti hrdla a hlavy, kašeľ, kýchanie, únava, podráždenosť, ale aj bolesti uší. Väčšina ľudí nemá horúčku a nemusí ísť k lekárovi. Pozor by si mali dávať najmä seniori s chronickými ochoreniami a rodičia malých detí, ktoré ešte nemajú dostatočne vyvinutý imunitný systém.

Neprehliadnite: Chrípka útočí v plnej sile! Ak dodržíte TIETO rady, obíde vás

Upchatý nos majú na svedomí najčastejšie vírusy, ktoré spôsobujú opuch nosovej sliznice a zvýšenú sekréciu hlienu. Sprej do nosa síce pomáha, ale mnohí ľudia si naň vypestujú doslova závislosť. Jednoduché domáce triky pomôžu nielen pri upchatom nose, ale aj pri nekomplikovaných bolestiach uší. Pozor, ak však máte intenzívne bolesti uší prípadne horúčku, neexperimentujte, ale utekajte k lekárovi.

1. Inhalujte

1. Inhalujte

Najklasickejším domácim trikom je naparovanie nad horúcou vodou, najlepšie so soľou. Ak nepatríte k alergikom, môžete si do nej kvapnúť pár kvapiek éterického oleja, ktorý rozpúšťa hlien. Inhalovanie prečistí a prekrví sliznicu nosa a zmierni jej opuch.1. Inhalujte

Najklasickejším domácim trikom je naparovanie nad horúcou vodou, najlepšie so soľou. Ak nepatríte k alergikom, môžete si do nej kvapnúť pár kvapiek éterického oleja, ktorý rozpúšťa hlien. Inhalovanie prečistí a prekrví sliznicu nosa a zmierni jej opuch.
1. Inhalujte Najklasickejším domácim trikom je naparovanie nad horúcou vodou, najlepšie so soľou. Ak nepatríte k alergikom, môžete si do nej kvapnúť pár kvapiek éterického oleja, ktorý rozpúšťa hlien. Inhalovanie prečistí a prekrví sliznicu nosa a zmierni jej opuch.
Zdroj: Shutterstock

Zdroj: Shutterstock

Najklasickejším domácim trikom je naparovanie nad horúcou vodou, najlepšie so soľou. Ak nepatríte k alergikom, môžete si do nej kvapnúť pár kvapiek éterického oleja, ktorý rozpúšťa hlien. Inhalovanie prečistí a prekrví sliznicu nosa a zmierni jej opuch.

Ďalšie tipy ►►►