MENU
zdravy-zivot

Bylinkový TROMF pre krásne zdravé zuby i ďasná! Máte ich doma?

Harvesting,Herbs,,Flower,Tea,And,Honey,,Alternative,Medicine
Zdravý život

Bylinkový TROMF pre krásne zdravé zuby i ďasná! Máte ich doma?

Kto z nás by nepoznal bolesť zubov? Aj keď so zubným kazom nám pomôže už len zubár, výbornou prevenciou môžu byť aj bylinky.

Niektoré byliny sú akoby priamo stvorené na starostlivosť o ústnu dutinu. V prípade, že máte citlivé zuby a ďasná, určite by ste ich mali vyskúšať. Sú veľmi šetrným, ale zároveň účinným spôsobom pomoci a tiež prevencie! Ktoré by ste mali mať určite po ruke?

Šalvia lekárska

Šalviový kúpeľŠalviový kúpeľ
Zdroj: Shutterstock

Táto bylinka je doslova zázračná! Šalvia je jednotka v rebrúšku preventívnych byliniek pre zuby. Nápomocná je pri poranení či zápale ďasien a ako prvú pomoc by ste si ju mali zobať aj po vytrhnutí zuba.

Šalvia eliminuje množsvo baktérií v ústach a má silné protizápalové účinky. Účinne pôsobí proti krvácaniu ďasien. Je tiež výborným pomocníkom pri hojení aftov a ďalších drobných poranení v ústnej dutine. Môžete si z nej pripraviť napríklad výluh, ktorým si budete ústa preplachovať.

Pokračovať Ďalej (1/7)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

V poslednom čase mi viac páchne moč, čo to znamená?

Moč môže zapáchať z viacerých príčin. Podiel na tom má zloženie stravy alebo pitný režim. Rovnako sa môže jednať o dôsledok užívania liekov alebo prejav zápalu. Infekcia močového mechúra je častejšia u žien než u mužov. U žien treba myslieť aj na gynekologickú oblasť – vaginálny sekrét.

V každom prípade, situáciu najlepšie vyhodnotí váš obvodný lekár a podľa potreby vás odošle za príslušným špecialistom.

čítať viac

Zle dojčím, ak bábätko stále štikúta? Čo pomôže?

Štikútka, singultus, je mimovoľný reflexný dej spočívajúci v krátkom kŕči bránice a v prudkom výdychu so súčasným uzáverom hlasiviek. Ide zväčša o bežný príznak podráždenia žalúdka objemným jedlom, šumivými nápojmi, teplotnými zmenami. Obvykle trvá krátko a spontánne vymizne. Môže byť však aj prejavom ochorenia. Pozornosť zasluhuje vtedy, ak počas krátkej doby spontánne alebo po jednoduchých manévroch neodoznieva. Pokiaľ dieťa prospieva a nemá príznaky žiadneho ochorenia, ide s veľkou pravdepodobnosťou o nezávažný symptóm. Overené tipy na štikutku sú pomalé jedenie, dôkladné požutie jedla, hlboký nádych, zadržanie dychu a pomalý výdych, alebo prelttnutie vzduchu naprádzno. Niekoľkokrát treba opakovať.

čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor