MENU
zdravy-zivot

Čaje na nakopnutie imunity? Tieto sú bezkonkurenčne najlepšie

Čaje, ktoré vám nakopnú imunitu.
Zdroj: Shutterstock
Zdravý život

Čaje na nakopnutie imunity? Tieto sú bezkonkurenčne najlepšie

Naštartovať imunitu pomôžu aj obyčajné bylinky. Vieme, ktoré ochránia pred sezónnymi virózami.

Urobte si dobré zásoby bylinkových a ovocných čajov, ktoré dokážu podporiť imunitný systém. Nie je to vôbec zložité. Všetko sú to rastliny rastúce prirodzene u nás, snáď až na echinaceu, ktorú si musíte vypestovať, ak si ju nechcete kupovať v obchode.

Ktoré čaje nakopnú v chladnejšom období vašu imunitu? 

1. Rakytníkový

Rakytník je výborným zdrojom vitamínu C a má protizápalové účinky.Rakytník je výborným zdrojom vitamínu C a má protizápalové účinky.
Rakytník je výborným zdrojom vitamínu C a má protizápalové účinky.
Zdroj: Shutterstock

Rakytník je výborným zdrojom vitamínu C a má protizápalové účinky, pomáha pri zápaloch hrdla, mandlí a pľúc, okrem iného chráni aj pred voľnými radikálmi. Na prípravu čaju môžete využiť sušené a pomleté plody rakytníka. Vtedy dostanete čaj s kyslastou ovocnou príchuťou. Pomáha aj pri nespavosti a uvoľňuje napätie. 

Pokračovať Ďalej (1/6)

Súvisiace články

Video

Poradňa zdravia

Zobraziť

Ako mám riešiť ťažkosti so žalúdkom? Cítim tlak a bolesti

Bolesť v žalúdku môže byť organická - gastritída, žalúdočné polypy, žalúdočné vredy a iné,  alebo funkčná - poruchy príjmu potravy, prejedanie, patológie iných orgánov a systémov atď. Čo najskôr by ste mali navštíviť svojho všeobecného lekára. Potrebné budú laboratórne vyšetrenia - krv, moč, stolica, skríning Helicobacter pylori, ako aj inštrumentálna diagnostika - ultrazvuk brušnej dutiny, v prípade potreby aj gastroskopia. Je možné, že sa budete musieť poradiť s gastroenterológom alebo psychoterapeutom či kardiológom.

V závislosti od zistenej príčiny bolesti možno použiť konzervatívne metódy liečby, ako diéta, medikamentózna liečba a podobne, alebo chirurgické. Prvá pomoc pri akútnej bolesti a nepríjemných pocitoch v žalúdku sú antacidá, ktoré neutralizujú žalúdočnú kyselinu, a inhibítory protónovej pumpy. S bolesťou v bruchu spôsobenou kŕčmi sú jedným z najúčinnejších liekov antispazmodiká.

čítať viac

Prečo sa už na ovčie kiahne nemôže používať tekutý púder?

Tekutý púder sa neodporúča aplikovať na kiahne z dôvodu, že zaschne na vyrážke. Vytvorí nepriedušný film, pokožka preto nedýcha, pľuzgierové vyrážky sú extrémne vysušené, praskajú a ľahšie sa infikujú.

Zdroj: Dr.Max
čítať viac
doktor

Opýtajte sa
odborníka

Poraďte sa s našimi
odborníkmi.

Položiť otázku

Opýtajte sa odborníka

Poraďte sa s našimi odborníkmi.

Položiť otázku
doktor